Elizabeth Warren, Binance CEO’su CZ Changpeng Zhao’dan Kripto Borsası Binance Finansmanıyla İlgili Yanıt İstiyor


0

ABD Senatörü Elizabeth Warren, kripto borsası Binance ve onun Amerikan kolu Binance.US’u şirketlerin mali durumu ve operasyonları konusunda soruşturuyor.

Binance CEO’su Changpeng Zhao ve Binance’e hitaben yazdığı yeni bir açık mektupta.ABD CEO’su Brian Shroder, Warren iki yöneticiye bir dizi soru soruyor ve perakende yatırımcıların “kendilerini emanet ettikleri şirketlerin ilgili operasyonlarına ilişkin tam ve engelsiz bir görüşü hak ettiklerini söylüyor. varlıklar.”

mektup diyor,

“Şirketlerinizin kara para aklamayı önleme yasalarının, menkul kıymetler yasalarının, bilgi raporlama gerekliliklerinin ve diğer mali düzenlemelerin uygulanmasından kaçınmaya yönelik bariz girişimleri, Binance ve ilgili kuruluşlarının istikrarı ve meşruiyeti ile müşterilerinize olan bağlılığınız konusunda ciddi şüpheler uyandırıyor. ”

Massachusetts Senatörü ayrıca Binance ve Binance.US’u iddia ettikleri ayrılığa sahip olmamakla suçluyor ve iki varlığı çöken kripto borsası FTX ve yan kuruluşu FTX.US ile karşılaştırıyor.

“Bay. Zhao’nun Binance.US’un tamamen bağımsız olduğu iddiası, Sam Bankman-Fried’in FTX US ve FTX arasındaki ayrımla ilgili iddialarına ürkütücü bir şekilde benziyor. fonları ve yeni CEO’su aslında iflas ettiğini açıkladı.

Warren, Zhao ve Shroder’dan yedi talep listeler. Bunlar aşağıdaki gibidir:

Lütfen 2017’den günümüze tüm Binance ve Binance iştiraki bilançolarının tam kopyalarını sağlayın.

Lütfen 2017’den günümüze tüm Binance ve Binance iştiraki bilançolarının tam kopyalarını sağlayın.

Lütfen 2017 ile günümüz arasındaki her mali çeyrekte ABD merkezli Binance kullanıcılarının tahmini sayısını ve yüzdesini belirtin.

Raporlar, Bay Zhao’nun, o zamanlar ‘Tai Chi kuruluşu’ olarak adlandırılan ve ‘düzenleyicilerin uyum konusunda sahte ilgilerini dağıtacak…’ bir şirket kurmaya yönelik bir 2018 planını onayladığını gösteriyor. Lütfen bu planla ilgili tüm belgeleri ve iletişimleri sağlayın , başlangıç, geliştirme ve uygulama dahil.

Lütfen Binance, Binance iştirakleri ve Binance.US tarafından kullanılan tüm dahili kara para aklamayı önleme (AML) ve terörizmin finansmanıyla mücadele (CFT) ve müşterinizi tanıyın (KYC) politika ve prosedürlerinin eksiksiz kopyalarını da sağlayın. AML/CFT politikaları ve prosedürleriyle ilgili iletişimler olarak.

Reuters, Bay Zhao’nun Binance uyum personeline “KYC olmamasını” istediğini söylediğini bildirdi. Bay Zhao herhangi bir zamanda Binance ve/veya Binance.ABD çalışanlarına şirketin bilgileri ortadan kaldırması veya sınırlaması gerektiğini söyledi veya önerdi mi? Müşteriniz, kara para aklamayı önleme uyum programını kontrol ediyor veya başka bir şekilde zayıflatıyor mu? Eğer öyleyse, lütfen bu tür tüm iletişimleri sağlayın.

Lütfen Binance ile Binance.US arasındaki ilişkiye ilişkin tüm yazılı politikaların ve/veya prosedürlerin eksiksiz kopyalarını sağlayın. Yatırımcılara bu tür politikalar ve/veya prosedürler bildirildiyse, lütfen bu iletişimlerin kopyalarını sağlayın.

Lütfen Binance.com’u herhangi bir noktada ticaret hizmetleri, borç verme hizmetleri veya diğer herhangi bir ürün veya hizmet için kullanmış olan tüm ABD merkezli platformların tam listesini sağlayın.”

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.