Düzenleyici Netlik Olduğuna Göre Coinbase XRP’yi Yeniden Listeleyecek mi?


0

Topluluk, bu hafta başlarında kripto para birimlerinin ikincil piyasa satışlarıyla ilgili düzenleyici netlik olduğuna inanılan şeyi kazanan avukat John E. Deaton’ın başarısının ardından XRP’nin Coinbase’de yeniden listelenebileceğinden umutlu.

Blockchain tabanlı içerik paylaşım ve yayınlama platformu LBRY ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu arasındaki yasal savaşta Deaton ve LBRY, tüm kripto endüstrisi için büyük bir zafer elde etti. Bitcoinist’in bildirdiği gibi, avukat, teknoloji muhabiri Naomi Brockwell’in vekili olarak LBRY – SEC davasındaki çözüm yollarına ilişkin duruşmaya katıldı.

LBRY’nin hukuk ekibi ve Deaton, SEC’in kripto para birimlerinin ikincil piyasa satışlarının, örneğin borsalar yoluyla, menkul kıymet işlemleri teşkil etmediğini kayıtlara geçirmesini sağlamayı başardı.

Sonuç olarak, toplulukta artık en büyük Amerikan borsası olan Coinbase’in XRP’yi yeniden listelemesi gerektiğine dair sesler yükseldi. Orijinal çağrı, Twitter aracılığıyla yazan LBRY’den geldi :

Coinbase, XRP’yi yeniden listelemeli.  SEC ve LBRY standardı kapsamında, ikincil sahipler tarafından satılan XRP bir menkul kıymet değildir.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, tweet, topluluk içinde bir dizi benzer çağrıyı tetikledi. Örneğin, bir Twitter kullanıcısı, “Coinbase hissedarları, XRP’nin tekrar alınıp satılmasını hak ediyor. Haydi Coinbase direnelim!” diyerek Coinbase’in bir ekran görüntüsünü paylaştı ve burada XRP fiyat tablosunun altında “Henüz” etrafında dönen ve böylece yaklaşan bir yeniden listeleme hakkında spekülasyon yapan “Ticaret Henüz Kullanılamıyor” düğmesinin görülebildiği bir ekran görüntüsü paylaştı.

Coinbase XRP’yi Derhal Yeniden Listeleyecek mi?

Coinbase’in hiçbir zaman (en azından resmi olarak) XRP’yi listeden çıkarmaya zorlanmadığını bilmek önemlidir. Coinbase, Ripple’a karşı SEC davasının bir sonucu olarak kendilerine karşı bir dava riskinin çok yüksek olduğunu düşündükleri için belirteci listeden çıkarmayı seçti.

Bu nedenle, Coinbase teorik olarak XPR’yi herhangi bir zamanda yeniden listeleyebilirken, Coinbase risk değerlendirmesine bağlı kalmaya devam edecek. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun LBRY davasında yaptığı açıklamanın, en büyük ABD borsasının XRP’yi yeniden listelemesine yetip yetmeyeceği en azından sorgulanabilir.

Basın zamanı itibariyle Coinbase, LBRY’nin tweet’lerine veya topluluktan gelen diğer tweet’lere henüz yanıt vermedi. Ancak Coinbase CEO’su Brian Armstrong , 31 Ocak Salı günü Haun Ventures’tan bir tweet’i retweetledi.

“Kripto kurucuları, politika yapıcılardan düzenleyici netlik istemek için yıllarını harcadılar. Bu hedef bu hafta daha da yaklaştı – sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde değil. Retweet, Armstrong’un görüşüne göre, hala yeterli düzenleme netliği olmadığını gösteriyor.

Risk göz önüne alındığında, borsanın Ripple davasının sonucunu beklemesi muhtemeldir. Ripple hukuk müşaviri Stuart Alderoty geçtiğimiz günlerde yılın ilk yarısında bir karar beklediğini belirtmişti . Bildirildiği üzere , tüm belgelere brifing verildi ve yalnızca hakimin kararı bekleniyor.

Basın zamanında, XPR fiyatı 0,4146 dolardı ve hala 0,43 dolarlık kritik direncin altında işlem görüyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.