Deutsche Bank, Tokenize Yatırım Platformunun Denemesini Başarıyla Tamamladı


0

Alman finans devi Deutsche Bank, tokenize edilmiş bir yatırım platformu denemesinin başarıyla tamamlandığını duyuruyor.

Yeni bir duyuruda Deutsche Bank, Memento blok zinciri ile işbirliği içinde yeni bir konsept kanıtını başarıyla tamamladığını açıkladı.

Banka, Project DAMA (Digital Asset Management Access) olarak bilinen yeni protokolün amacının, dijital varlıkların yönetimi ve erişimi için daha verimli ve güvenli bir ağ sağlamak olduğunu söylüyor.

Şu anda Deutsche Bank, kripto odaklı yatırım ürünlerini piyasaya sürmek isteyen varlık yöneticilerinin bunu yapabilmek için birkaç çemberden geçmesi gerektiğini söylüyor.

“Bugün, dijital varlık tipi yatırım ürünlerini piyasaya sürmek isteyen varlık yöneticilerinin, fonu tasarlayıp piyasaya sürmeden önce transfer acenteleri, fon yöneticileri ve ödeme sağlayıcıları dahil olmak üzere birden fazla aracı ve hizmet sağlayıcıyla işbirliği yapmaları gerekecek…

Sonuç olarak, bu, bu fonları başlatma veya bunlara erişme sürecini yalnızca zaman alıcı değil, aynı zamanda maliyetli ve riskli hale getiriyor; bu da, en iyi kaynaklara sahip oyuncuların dışında, çoğu varlık yöneticisini ve kurumsal yatırımcıyı piyasaya girmekten caydırır.”

Deutsche Bank’a göre DAMA Projesi, kripto varlıklarına erişimle ilgili bazı geleneksel engelleri kaldıracak.

“Tek duraklı bir dijital fon yatırım hizmet platformu sağlayarak, varlık yöneticileri ve onların mevcut transfer aracıları, fon yöneticileri ve saklama görevlileri, dijital fonları başlatmak ve yönetmek için gereken çabayı ve maliyeti önemli ölçüde azaltmak için tak ve çalıştır özelliği kullanabilir.

DAMA Projesi aynı zamanda, yatırımcıların farklı varlık yöneticilerinden farklı fonlara erişimini kolaylaştırabilen ve farklı saklama modellerine hitap edebilen açık mimari bir platform olmayı hedefliyor.”

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.