Daha Önceki Büyük Bitcoin Çöküşünü Bilen Analist, Parabolik BTC Rallisinin Geldiğini Söyledi


0

Bitcoin’in Mayıs 2021’deki çöküşünü çivileyen bir kripto stratejisti, BTC için ufukta dik bir rallinin olabileceğini söylüyor.

Sahte analist Dave the Wave, 136.00 takipçisine Bitcoin’in, birkaç ay içinde 4.000 doların altından yaklaşık 14.000 dolara yükseldiğinde, Bitcoin’in 2019’un başındaki fiyat hareketini yansıtabileceğini söylüyor.

“Yukarı yönlü bir BTC riski. Sayı hızla büyüyebilir…”

Dave the Wave’in grafiğine bakıldığında, bu yılın Mayıs ayına kadar Bitcoin için parabolik bir artışın yaklaşık 50.000 $’a çıkacağını tahmin ediyor gibi görünüyor. Yazım sırasında BTC 24.265 dolardan işlem görüyor ve analistin hedefine ulaşırsa kral kripto için %100’ün üzerinde bir artış potansiyeli olduğunu gösteriyor.

Bitcoin’in uzun vadeli yukarı yönlü potansiyeline bakan Dave the Wave, 2025’in başlarında Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 150.000$’ı tahmin etmek için Elliott Wave teorisini kullanıyor.

“Olgunlaşan bir BTC piyasasıyla, neden LGC’de [logaritmik büyüme eğrisi] klasik bir dürtü dalgası olmasın?”

Elliott Wave teorisi, dalgalar halinde tezahür etme eğiliminde olan kalabalık psikolojisini takip ederek gelecekteki fiyat hareketini tahmin etmeye çalışan gelişmiş bir teknik analiz yaklaşımıdır. Teoriye göre, yükseliş eğilimi gösteren bir varlık, birinci, üçüncü ve beşinci dalgaların yukarıya doğru patladığı beş dalgalı bir ralliden geçer.

Dave the Wave’in grafiğine dayanarak, üçüncü dalga için 68.000 $’a ve ardından beşinci dalga için 150.000 $’a patlamadan önce tahmin edilen parabolik dalgalanmanın ardından Bitcoin’in yaklaşık 25.000 $’a düzelebileceğini düşünüyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.