Curl Finance Testnet Rehberi | Ödüllü


2

OccamFi destekli olan CURL projesi Cardano ADA ağının birincil yan zinciri olan Milkomeda Testnet ağında kullanıma açılmış. Rehberimizde neler yapmanız gerektiğini sizlere adım adım anlatalım.

Testnet’in teşvikli yani ödüllü olacağı belirtilmiş. Bitiş tarihiyle ilgili olarak bir açıklama yapılmadığı için ara ara kullanmakta fayda var. Cardano Ağı son güncellemelerden sonra üzerinde akıllı kontratlar çalıştırılabiliyor. Şaşırtıcı şekilde ağ hızlı ve yaklaşık 20 dk. içinde tüm işlemleri yapmış olacağız.

Öncelikle Metamask cüzdanımıza Milkomeda Test ağını ekliyoruz. BURADAN chaintlist sitesine gidip ağı ekleyebilirsiniz. Chainlistte Milkomeda C1 Test ağını seçmeyi unutmayın.

Ağı cüzdanımıza eklediğimize göre test tokenleri için faucete gitmemiz gerekiyor. BURADAN faucete ulaşabilirsiniz ve MTADA test tokenlerini talep edebilirsiniz.

Ağ ve test tokenleri işlemlerini tamamladıysak şimdi platformu kullanmaya başlayalım. Öncelikle BURADAN elimizdek, MTADA tokenler ile xETH, xUSDC ve xUSDT, xWBTC gibi pariteleri swaplayarak tokenleri alıyoruz.

Swap işlemlerini tamamladıktan sonra, test edeceğimiz platforma BURADAN ulaşıyoruz.

Curl hSwap

“Choose” yazan alanda token seçiyoruz görseldeki gibi ETH seçildiğinde “From” kısmında “xWETH” görünmüş oldu. Elimizdeki miktara uygun bir miktar yazarak “hETH” ile swaplıyoruz . Biraz önce swapladığımız tüm token çiftleriyle bu işlemleri yapmayı unutmayın.

Curl Tokenl Pools

“ETH Portfolio” kısmına tıkladığımızda “Choose” kısmında elimizde olan ETH türlerini seçebiliyoruz. Seçim yaptıktan sonra elimizdeki miktara uygun bir miktar girerek “Deposit” butonuna tıklayıp cüzdanda onaylıyoruz.

Aynı yerde “Withdraw” sekmesine geçiyoruz. Elimizdeki miktar az olduğundan dolayı “Small Amount” uyarısı verirse işlemi yapamazsınız, daha fazla swap yaparak miktarı arttırabilirsiniz. Miktarı kabul ettikten sonra “Withdraw” butonuna tıklayıp yatırdığımız miktarın bir bölümünü geri çekiyoruz. Diğer token çiftleri içinde işlemleri tekrarlıyoruz.

Curl Homogenization

Elimizde olan paritelerden birine tıklıyoruz. “Select” kısmında token seçimi yapıyoruz ve “Max” diyerek elimizdeki tüm miktarı seçiyoruz. “Homogenize” butonuna tıklayarak cüzdan üzerinde onaylıyoruz. Cüzdanımızda olan tüm tokenler için bu işlemi yapmayı unutmayın.

Curl Vaults

Elimizdeki CURL tokenlar biriktiğinde “Vaults” sekmesi altında “Stake” ve “Withdraw” işlemlerinide yapabilirsiniz. Bitiş tarihi henüz belli değil işlemleri tamamladıkça Curl kazandıkça bu bölümü yapmayı unutmayın.

Curl Zealy

Daha fazla ödül ve etkinliklere ulaşmak için Zealy etkinliği ve discord kanallarına girmeyi unutmayalım. BURADAN zealy etkinliğine ulaşabilirsiniz. Ayrıca disocd kanalına ise BURADAN ulaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 3
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

 1. Temmuz 8, 2023

  Anlatim guzel, fakat şu kisim bence tam berrak degil. Ben bu piyasada yeni oldugumdan ogreniyorum.
  Elimizdeki CURL tokenlar biriktiğinde “Vaults” sekmesi altında “Stake” ve “Withdraw” işlemlerinide yapabilirsiniz
  Ben şu ana kadar ogrendiklerimden anliyorumki önce stake sonrada withdraw yapmam gerekiyor. Dogrumu anlamişim? Eger farkli bir şey anlatmak istediyseniz lütfen belirtin. Tüm emekleriniz için teşekkürler. Birde bu piyasayi sizden ögrenmem için egitici videolariniz varmi hangi linkten girkp ögrenebilirim?, iyi çalişmalar.

  • Merhabalar, işlemleri söylediğimiz sırada yapmanız daha rahat olacaktır. stake platforma yatırma işlemi, withdraw ise platformdan çekme işlemi. Eğitim içeriklerimiz hazırlanma aşamasında, sosyal medya hesaplarımızdan duyuru yapacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.