Coinbase, Ethereum ‘un En Büyük Rakiplerinden olan Solana ‘nın Uzun Vadeli Layer-1 Rakibi Olarak Ortaya Çıktığını Söyledi


0

ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase, Solana’nın (SOL) en güçlü 1. katman blockchain projelerinden biri olmaya hazır olduğunu söylüyor.

Yeni Coinbase analizi, Solana’nın büyük ihtimalle sermaye ve kullanıcılar için birbiriyle kıyasıya rekabet eden çok katmanlı 1 blok zincirleri arasında en iyi Ethereum (ETH) rakiplerinden biri olarak ortaya çıkacağını söylüyor.

“Katman-1 blok zincirleri şu anda ortak, ancak büyüyen bir sermaye ve kullanıcı havuzundan mümkün olduğunca fazla fikir paylaşımı yakalamak için rekabet ediyor. Bu rekabetin yoğunluğu, devam eden bir ayı piyasasının ortasında daha az belirgin olsa da, Solana başlangıcından bu yana şaşırtıcı derecede yapışkan bir fikir paylaşımı yakaladı ve ekosistem yerinde bir şekilde teknolojik avantajlarını güçlendirmeye odaklanmış durumda.”

Coinbase, Solana’nın piyasa duyarlılığı açısından FTX çöküşünden bir gerileme yaşadığını belirtiyor, ancak akıllı sözleşme platformunun “ekosistemin göreli gücü” nedeniyle sonunda geri döneceğini söylüyor.

“Yine de, Solana protokolünün temel değer önermesi teknik açıdan varlığını sürdürüyor. Yüksek verim, minimum maliyetler ve yerel ölçeklenebilirlik için optimize edilmiş bir blok zinciri olan Solana, katman-1 ortamında yasal olarak farklılaştırılmış bir yaklaşımı temsil eder. Ekosistemin mevcut ağ etkinliği (ör. işlemler, kullanıcılar, geliştirme) açısından göreli gücü göz önüne alındığında, Solana’nın kendisini gerçek bir 1. katman rakibi olarak yeniden öne çıkarmak için iyi bir konumda olduğuna inanıyoruz.”

Solana, haftalık en yüksek seviyesi olan 26.44 $’dan %14.3 düşüşle bu yazı yazılırken 22.67 $ değerinde.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.