Asya’nın Kripto Düzenlemelerine Yön Verme Fırsatı


0

Ripple Labs’tan Brooks Entwistle, kripto endüstrisinin düzenleyicilerle etkileşiminin Asya’da önemli ve oldukça yaygın olduğunu ancak ABD’de bulunmadığını söylüyor.

Ripple Labs Genel Müdürü ve APAC ve MENA Kıdemli Başkan Yardımcısı Brooks Entwistle, Asya konusunda iyimser ve bölgenin dünyanın geri kalanı için önde gelen kripto para birimi düzenlemelerini görüyor.

ABD’de kripto paraya karşı katı yaptırımlar, şirketleri Singapur ve Hong Kong gibi “dost” ülkelere mi götürecek?

Öne Çıkanlar

ABD’de tek yönlü düzenlemeler: Düzenleyicilerle etkileşim ve harcanan zaman paha biçilmezdir. Dünyanın çoğu yerinde, bunu sınırsızca yapabiliriz. Düzenleyiciler bu etkileşimi burada, Singapur’da, Tokyo’da, İsviçre’de ve Birleşik Krallık’ta memnuniyetle karşılıyor – biz bu diyaloğun bir parçasıyız. Panellerdesiniz, düzenleyicilerin gördüğümüz, öğrendiklerimiz hakkında konuştuğu odalardasınız ve bu iki yönlü bir süreç. Bu sürecin bir parçası olma yeteneğimizle ilgili olduğu için şu anda ABD’de durum açıkça böyle değil.

CBDC’ler için olumlu durum: Yolun çok aşağısında olan bazı ülkeler var – Çin’de dijital yuan, diğerleri. Ancak daha küçük, daha az kaynağa sahip, çözmeye çalıştıkları farklı sorunları olabilecek pek çok gelişmekte olan ülke var… Dijital para birimlerinin ileriye dönük manzaranın bir parçası olacağına şüphe yok ve her ülke ne yapacağı ve nasıl etkileyeceği ve en önemlisi, olumlu durumda, ekonomik büyümeyi ve finansal katılımı gerçekten nasıl sağlayabileceği konusunda kendi bileşenlerine bir cevabı olmalıdır.

Ripple’ın ABD dışında büyümesi: Hızla gelişiyoruz ve inovasyon ABD dışında gerçekleşiyor Biz şirket olarak geçen yıl çoğunluğu uluslararası pazarlarda olmak üzere 300 kişi ekledik. İşimizin büyük bir kısmı şu anda ABD dışında. En yenilikçi ürünlerimizden bazılarının alımı ABD dışındadır.

Asya’nın kripto politikası etkisi: Bu, güzelliklerden biridir – düzenleyici etki ve düzenleyici yenilik veya liderlik her yerde olabilir ve bunun etrafında inşa etmemiz gereken yer burasıdır. Daha önce konuştuğumuz gibi, bizimle etkileşime girmeye ve yol boyunca bu yolculuğa yardımcı olmaya istekli düzenleyicilerle emin olun ve onlarla etkileşim kurun. Gizliliğe inanan biriyim ve müşteri cephesinde dünyanın her yerindeki bölgelerimizin her biri için sorumluluğum var. Yani, bu açıdan tarafsızım. Dünyanın başka yerlerinde çok büyük fırsatlar var. Bugün Asya’da bağlantı kuruyoruz ve bence dünyanın en hızlı büyüyen, en yenilikçi yerinde fintech, blockchain ve kripto tarafında yer alıyor.

APAC ticari büyümeyi artırıyor: Asya-Pasifik en büyük pazarımız ve bu Silikon Vadisi merkezli her teknoloji şirketi için geçerli değil. Aslında oldukça sıra dışı. Singapur’un bittiği, Dubai, Orta Doğu ve Güney Asya’yı içine alan mega bölgeyi, Japonya’daki ortak girişimimizi ve tabii ki ANZ’yi bir araya getirdiğinizde, iş hacmimizin büyük bir kısmını aşıyor. ağda ve ürünümüzün alımında, talep üzerine likidite. Yani bu gerçekten cesaret verici.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.