Coinbase CEO’su Brian Armstrong, SEC Baskısının Ortasında Düzenleyicilerle Kripto Konusunda Konuşmak İçin Washington’a Gidiyor


0

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, endüstri bir düzenleyici inceleme dalgasıyla karşı karşıya kalırken kripto hakkında yetkililerle konuşmak için Washington DC’de olduğunu söyledi.

ABD’deki en büyük kripto borsasını denetleyen Armstrong, 1,1 milyon takipçisine attığı bir tweet’te ülkenin başkentinde olduğunu duyuruyor ve kripto düzenlemesi tartışmaları için açık davet veriyor .

“Washington DC’deyim ve bir toplantım iptal edildi. Kripto hakkında ve bu yıl kripto mevzuatı + düzenleyici netliği nasıl elde ettiğimiz hakkında sohbet etmek isteyen olursa, önümüzdeki bir saat kadar Dirksen Senato Ofisi binasındaki snack barda olacağız.”

Saatler sonra, CEO’nun başka bir tweet’i , kripto düzenlemesine dahil olan yetkililerle bir dizi görüşme yaptığını öne sürüyor.

“Sohbet etmeye gelen herkese teşekkürler! Kripto mevzuatı taslağı hazırlamak için perde arkasında çalışan insanlarla tanışmak harika. İnşallah bu sene bir şeyler yapabiliriz.

Tüketicinin korunması ve bu endüstrinin ABD’de inşa edildiğini görmek için çok gerekli”

Armstrong’un Washington gezisi, yine ABD merkezli Kraken’in ülkedeki staking hizmetlerini kapatmaya ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) 30 milyon dolar para cezası ödemeye zorlanmasının ardından geldi.

Coinbase’in Baş Hukuk Sorumlusu Paul Grewal, Kraken ile yaşanan gelişmeler hakkında yorumda bulunarak kripto staking ile ilgili bazı yaygın soruları ele aldı. Grewal, SEC incelemesinden bağımsız olarak, staking’in dijital varlık sahipleri için gerekli ve meşru bir yatırım şekli olduğunu söyledi.

Sorular: Altta yatan kripto protokolleri, yatırımınız için gerçekten değer yaratıyor mu? Yoksa zaten sahip olduklarınızın değerini azaltan yeni belirteçler mi?

Yanıtlar: Staking, bir blok zincirin güvenliğini sağlamaya yardımcı olarak ödüller kazanmanın bir yoludur. Desteklediğimiz her şey dahil olmak üzere stakinge dayanan ağların çoğu, diğer dijital varlıklar gibi değeri yükselip düşebilen kendi belirteçlerini kullanarak kullanıcıları ödüllendirir.

Kurallar ve kural koyma tüm bunları ele alabilir ve alacaktır. Bu nedenle, her şeyden önce Kongre, İdari Usul Yasasını ilk etapta kabul etti. Yürütme yoluyla düzenleme zayıf bir ikamedir.”

SEC Başkanı Gary Gensler, kripto şirketleri staking hizmetleri sunmak istiyorsa, yasal uyumluluk için net yollar olduğunu savunuyor. Bununla birlikte, SEC Komiseri Hester Peirce, Gensler ve SEC ile sesli olarak aynı fikirde değildi ve yaptırım eylemleriyle ilgili olarak açık bir muhalefet mektubu yazdı .

Peirce diyor ki,

“Yine de en endişe verici olanı, bir kayıt ihlaline yönelik çözümümüzün, insanlara iyi hizmet etmiş bir programı tamamen kapatmak olması. Program artık Amerika Birleşik Devletleri’nde mevcut olmayacak ve Kraken, kayıtlı olsun ya da olmasın Amerika Birleşik Devletleri’nde bir staking hizmeti sunmaktan men edildi. Ataerkil ve tembel bir düzenleyici, bu anlaşmadakine benzer bir çözümde karar kılıyor: yatırımcılara değerli bilgiler sağlayan uygulanabilir bir kayıt süreci geliştirmek için halka açık bir süreç başlatmayın, sadece kapatın.”

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.