Coinbase Anketi, Zorlu Piyasa Koşullarında Amerikalıların %20’sinin Kripto Varlıklarına Sahip Olduğunu Ortaya Çıkardı


0

merika Birleşik Devletleri’ndeki kripto borsası Coinbase tarafından yaptırılan bir araştırma, Amerikalıların beşte birinden fazlasının kripto paraya sahip olduğunu ortaya koyuyor.

Şubat ayında yapılan çalışma, 50 milyon Amerikalının veya ABD nüfusunun %20’sinin kripto sahibi olduğunu söylüyor , bu da 2022’nin başlarındaki rakamla hemen hemen aynı.

Anket, kripto varlıklarına sahip olan Amerikalıların siyasi bağlantıları hakkında şunları söylüyor:

“Kripto mülkiyeti genellikle Cumhuriyetçiler (%18), Demokratlar (%22) ve Bağımsızlar (%22) için tutarlıdır ve kriptonun ne kadar nadir iki partili bir sorun olduğunu söyler.”

Ankete göre, daha genç Amerikalılar ve beyaz olmayan insanlar daha yüksek bir kripto sahiplik oranına sahip.

Anket ayrıca Amerikalıların %80’inin küresel finans sisteminin “güçlü çıkarları haksız yere desteklediğini” düşünürken, %67’sinin “büyük değişiklikler veya tam bir elden geçirme” gerektirdiğini düşündüğünü ortaya koyuyor.

“Araştırma, yanıt verenlerin %80’inin mevcut mali sistemin adaletsiz olduğuna inandığını ve ezici bir çoğunluğun mevcut mali sistemle ilgili hayal kırıklığını ve değişime açlığını dile getirdiğini ortaya çıkardı.”

Ankete göre, kripto sahibi Amerikalıların dörtte üçünden fazlası, kripto varlıkların yanı sıra blockchain teknolojisinin geleceği konusunda iyimser ve finansal sistemi etkileyen sorunlara çözümün bir parçası olabileceğine inanıyor.

“Kripto para birimine sahip olanların %76’sı, kripto para biriminin ve blockchain’in geleceğin olduğu konusunda hemfikir. Bu rakamlar, renkli insanlar ve genç Amerikalılar arasında daha da yüksek. Kripto sahipliği ne olursa olsun, Z Kuşağı yetişkinlerinin (%54) ve Y kuşağının (%55) çoğunluğu kripto para biriminin ve blok zincirin geleceğin olduğu konusunda hemfikir.”

İş zekası firması Morning Consult tarafından Coinbase adına yürütülen ankete 2.000’den fazla Amerikalı katıldı.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.