Circle CEO’su Jeremy Allaire, USDC Depeg’in Ardından Bulaşma Risklerinin Tamamen Kalkmadığı Uyarısında Bulundu


0

Circle CEO’su Jeremy Allaire, ABD federal hükümetinin artık çökmüş olan Silikon Vadisi Bankası’nın mudilerini korumak için devreye girmesinden günler sonra bankacılık sistemindeki risklerin tamamen ortadan kalkmadığına inanıyor.

Allaire, federal hükümetin eylemlerini övmekle birlikte, yeni bir CNBC röportajında ​​bulaşma risklerinin hala devam ettiğini söylüyor .

“Neyse ki, federal hükümetin izlediği yol bence doğru yoldu.

Gördüğümüz gibi, bulaşma riskleri, finansal sistemdeki daha geniş bir serpinti riskleri sistemik görünüyor.  Ve bence Başkan Biden ve [ABD Hazine] Bakanı [Janet] Yellen vb. orada bir dizi iyi karar verdiler. Bu risklerin bu noktada tamamen ortadan kalktığını düşünmüyorum.”

USD Coin ( USDC ) stablecoin ihraççısının CEO’su, Circle’ın bankalarda tutulan mevduatları azaltarak kendisini koruduğunu söylüyor.

“Bizim bakış açımıza göre başlıca önlemler, kısmi rezerv bankacılığı sistemindeki yerleşik riske mümkün olduğunca az maruz kaldığımızdan emin olalım, gerçekten önemli ölçüde risk alan nakit emanetçileri olmayan emanetçilere odaklanalım.

Ve sonra açıkçası, bu hamleyi, Rezerv fonu dairesindeki kısa vadeli hazine bonolarına da günlük şeffaflıkla yaptık.

Silicon Valley Bank’ın düşüşü, Circle’ın finans devinde milyarlarca dolar tuttuğuna dair ifşaların ortasında, USDC’nin hafta sonu geçici olarak de-peg yapmasına neden oldu.

ABD Merkez Bankası’nın hızlı faiz artırımlarının Silicon Valley Bank’ın düşüşüne katkıda bulunduğuna değinen Allaire, düşüşün sürpriz olduğunu söylüyor.

“Bence bu da size geri dönüyor, [para politikası] sıkılaştırma işe yarıyor mu? Artan faiz oranlarının sıkılaştırılmasını sormanın bir yolu. Biliyorsunuz, politika yapıcıların kendileri, bu finansal kurumların bazılarının sahip olduğu uzun tahvil süreleri açısından bunun ne yapacağını bildiğiniz konusunda bir hata yaptılar mı?

Silikon Vadisi Bankası’nın tahvilleri nominal değerlerinin altında sattıktan sonra 1,8 milyar dolar zarara uğradığı bildirildi .

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.