Charles Hoskinson, Ulus Devletlerin Cardano’yu (ADA) 5 ila 10 Yıl İçinde Benimseyeceğini Öngörüyor


0

Cardano’nun (ADA) yaratıcısı Charles Hoskinson, kripto karşıtı güçler araya girmezse ulus devletlerin önümüzdeki on yıl içinde akıllı sözleşme platformunu benimseyeceğini tahmin ediyor.

Yeni bir video güncellemesinde Hoskinson, 320.000 Youtube abonesine ulus devletlerin bir gün bir dizi faydalı işlev için Cardano ekosistemine güveneceğini söylüyor.

“Beş ila 10 yıl içinde bir ulus devleti Cardano gibi bir teknolojiyle yönetebileceğiniz bir yol görebiliyorum. Bunun olduğunu görebiliyorum. Cardano’nun ilkeleri olan bir ulusal kimlik sistemi yürütmek için kullanılabileceği bir yol görebiliyorum. Ya da ilkeleri olan bir ödeme sistemi. Veya sizi koruyan ilkelere sahip bir CBDC [merkez bankası dijital para birimi]. O yolu görebiliyorum. Ve rahatsız edilmeden bırakılırsa, Cardano ekosisteminde bunu gerçekten kolaylaştırmak ve büyütmek için tek başına yeterli kaynak var. Bu kaçınılmaz. Merkezi olmayan beynimiz var. Topluluğumuz var. Hızlı bir şekilde büyüyoruz. Beş ya da on yıl içinde uyanacağız ve on milyonlarca insan olacak. Ve bu insanlar devreye girecek ve etkinleştirilecek ve bunu gerçekleştirebilmek ve bu kullanım durumlarını bulabilmek ve bunu devreye sokabilmek için gerekli bir hazineye sahip olacaklar.”

Ancak Hoskinson, bazı oldukça güçlü güçlerin kripto ve ademi merkeziyetçiliğin ilerlemesini engelleyerek hiyerarşik bir güç yapısına tutunmak istediği konusunda uyarıyor.

“Şu anda bir hareket var, Choke Point 2.0, küreselci hareket, bu modelin piramidin önünde duran tek şey olduğunu kabul eden ESG [Çevresel, Sosyal ve Yönetişim] hareketi. Çünkü daha iyi bir seçenek varsa kimse piramidi kucaklamayacaktır. Birisi size gelip ‘Kanseriniz için bir tedavim var’ derse. İki seçeneğiniz var: Ya kollarınızı ve bacaklarınızı keserim ya da size çok sınırlı yan etkisi olan ve tedavi eden bu hapı veririm.” Hangisini seçeceksin? ‘Hapı ver bana!’ diyeceksin. Amacın kollarını ve bacaklarını kesmekse hapın varlığına sahip olamazsın. İşte bu yüzden insanlar bugünlerde kriptoya bu kadar çok saldırıyor. Bu nedenle hükümet raporlarının geldiğini görüyorsunuz, bu nedenle kullanım durumu yok. Paramın, kimliğimin, verilerimin, ekonomik ajansımın, dünyaya katılma yeteneğimin, hayatımda hükümetin gücünü dizginleme yeteneğimin kontrolünün bende olduğuna inanmak istiyorum – oldukça faydalı.”

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.