Shiba Inu’nun Shibarium Testnet İşlemleri 1.000.000’in Üzerine Çıktı


0

Yeni veriler, Shiba Inu’nun (SHIB) merakla beklenen yeni katman-2 ölçekleme çözümü Shibarium’un test ağı olan Puppynet üzerinden şimdiden bir milyondan fazla işlemin gerçekleştirildiğini ortaya koyuyor.

Blockchain tarayıcısı Blockscout’a göre, Shibarium’un test ağı geçen hafta beta sürümünde kullanıma sunulduğundan bu yana 1.076.331 işlem gerçekleştirildi. Shibarium, Shiba Inu ekosisteminin Polygon’a (MATIC) benzer şekilde Ethereum (ETH) üzerine inşa edilmiş yeni katman-2 protokolü olacaktır. Puppynet, Shibarium’un ana ağ başlamadan önceki test ağıdır.

Blockscout ayrıca şu anda Shibarium kullanan 200.000’den fazla benzersiz kripto cüzdan adresi olduğunu da tespit ediyor. Daha önce, Shiba Inu’nun lider geliştiricisi Shytoshi Kusama, Shibarium’un nihai hedefinin işlemleri birkaç kuruştan daha ucuza saniyeler içinde işlemek olduğunu söylemişti. Projenin geliştirme ekibi, protokolün “gerçek ademi merkeziyetçiliğe” bu şekilde ulaştığına inanıyor.

Şu anda, test ağının ortalama blok süresi 7,7 saniye olarak çalışırken, gaz ücretleri sadece 1,5 Gwei’de geliyor, bu da kuruştan daha az. Belirli bir lansman tarihi açıklanmasa da, blockchain analiz platformu IntoTheBlock, SHIB’nin toplam arzının yaklaşık %70’inin Shibarium’un ana ağının piyasaya sürülmesini bekleyen uzun vadeli sahipler tarafından tutulduğunu tespit etti.

SHIB, son 24 saat içinde 1,75 düşüşle bu yazı yazılırken 0,00001 dolardan işlem görüyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.