Cardano’nun Yaratıcısı Charles Hoskinson, Politikacıları ABD Bankacılık Krizinden Kriptoyu Sorumlu Tuttukları İçin Eleştirdi


0

Cardano’nun (ADA) yaratıcısı Charles Hoskinson, politikacıları ABD bankacılık krizinden kripto endüstrisini sorumlu tuttukları için suçluyor.

Girdi Çıktı Hong Kong (IOHK) CEO’su yeni bir açıklamada, dijital varlık yatırımcılarını tek ihraclı kripto seçmeni olmaya ve politikacılar ile merkez bankaları tarafından yapılan gürültüyü görmezden gelmeye çağırıyor.

“Bu bankacılık krizini merkez bankaları ve politikacılar yarattı ve şimdi kriptoyu suçluyorlar. Buna kanmayın ve seçim zamanı geldiğinde sandıkta hatırlamak için bir liste tutun. Tek sorun kripto seçmeni olun.”

Hoskinson, bankacılık krizi derinleşirken dijital varlıkların yasaklanmasını savunan Avrupa Parlamentosu üyesi John Van Overtveldt tarafından yapılan bir açıklamaya atıfta bulunuyor.

Van Overveldt dedi ki,

“Mevcut bankacılık kargaşasından öğrenilecek bir ders daha. Kripto para birimlerine katı bir yasak uygulayın. Spekülatif zehir ve ekonomik veya sosyal katma değeri yok. Bir hükümet uyuşturucuları yasaklıyorsa, kripto paraları da yasaklamalı.”

Tanınmış kripto analisti PlanB, Overtveldt’in dijital varlıkları yasaklama çağrısına da yanıt vererek, merkez bankalarının ne yaptıkları hakkında “hiçbir fikirleri olmadığını” söyledi.

“Matematiği yasakla.. neden ve nasıl? Bence mevcut bankacılık kargaşasından (ve 2008’deki bir öncekinden) çıkarabileceğimiz ders, (merkezi) bankaların QE (niceliksel genişleme) ile ne yaptıklarını gerçekten bilmedikleri ve kesinlikle hiçbir fikirleri olmadığıdır. Bitcoin öyle.”

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.