Bloomberg Analisti, Bitcoin’in (BTC) ABD Bankacılık Sistemi Hataları Nedeniyle Temel Paradigma Değişiminden Geçtiğini Söyledi


0

Bloomberg Intelligence kıdemli makro stratejisti Mike McGlone, son ABD banka başarısızlıklarının yatırımcıların Bitcoin’e (BTC) bakış açısını değiştirdiğini söyledi.

Scott Melker ile yaptığı yeni bir canlı yayında McGlone, artan sayıda yatırımcının muhtemelen geleneksel para sisteminin dışında değerli bir alternatif varlık olarak Bitcoin’i satın almaya başlayacağını söylüyor.

“Şimdi, ortalama duyarlı yatırımcınızın Bitcoin ve düşüşleri satın almak isteyeceğini ve rallileri hızlandırabileceğini tamamen tahmin ediyorum. Gerçekten değişti. Kriz nedeniyle bu pazarda temel bir paradigma değişikliği var.”

McGlone’a göre, Bitcoin, tahviller ve altın, enflasyon endişeleri ve olası bir durgunluk likiditeyi sınırlamaya başladıkça daha çok aranan varlıklar haline gelmeye hazırlanıyor.

“Çok hızlı, çok fazla ‘yeniden sıvılaştıklarında’ yaşamlarımız boyunca yankılanacak olan enflasyon dersleri nedeniyle geçmişte sahip olduğumuz gibi yeniden sıvılaşmaya sahip olmayacağız. Bana göre, dünyanın şimdi gittiği yer orası. İşte bu yüzden bu, buna bağlı olan şeyler için farklı bir ortam, yani ABD hisse senetleri. Bitti. Ve bu durgunluk. Dolayısıyla bu durgunluğu atlatmak zorundayız. Eğer anlamazsak. Bu bir şok. Sadece iki hafta önce, getiri eğrisindeki olasılık şimdiye kadarki en yüksek olasılıktı. Bunun reddedildiğini söyleyemezsiniz. Bu nedenle, hisse senedi gibi riskli varlıklar gibi bir şey düşünmek için bu durgunluğu atlatmalıyız. Ama altın, bonolar ve Bitcoin’in ne yaptığına bir bakın. Benim için bunlar, biz bir resesyona girerken, insanların düşüşlerde satın almak isteyeceği şeylerden bazıları olacak.”

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.