zkSync Lite Airdrop Rehberi | Tam Liste


0

Ethereum üzerinde geliştirilen Layer-2 katmanları birçok yeni teknolojiyi de yanında getiriyor. Bunun en önemlilerden biri de zkSync ağı üzerinde hem mainnet, hemde testnetlere katılacağız.

Airdrop ihitmali yüksek olan projenin erken kullanıcısı olmak çok önemli! bu nedenle bu rehberdeki tüm adımları düzenli olarak yapmak gerekiyor. Bazı adımlar mainnet olacağı için komisyon ve fee ücretleri için cebinizden para çıkacak. Testnette olan projelerde faucetlerden test tokenleri alarak deneyebilirsiniz.

zkSync Mainnet

BU BÖLÜMDE YAPACAĞINIZ İŞLEMLER İÇİN GERÇEK AĞI KULLANACAKSINIZ. ÖDEYECEĞİNİZ KOMİSYONLAR VE ÜCRETLER İÇİN CEBİNİZDEN GERÇEK PARA ÇIKACAĞINI UNUTMAYIN!

zkSync Bridge

BURADAN platforma gidiyoruz. Metamask cüzdanımızı bağlıyoruz. Ethereum ana ağdan zkSync ağına bridge yapıyoruz. İşlemler için kullanacağımız ethereum’un %50’sini buradan geçirebiliriz.

Orbiter Bridge

BURADAN platforma ulaşıyoruz. Üst bölümde Ethereum ana ağı, alt kısımda zkSync ağı olacak şekilde, ayarlıyoruz. Metamask cüzdanımızı bağlıyoruz. Bu işlemleri yaparken kullanmak istediğiniz kalan %50 Ethereum’u da bu platformdan geçirin.

ZigZag Exchange

BURADAN platforma gidiyoruz. Cüzdanımızı bağlıyoruz. Trade bölümünde istediğiniz token çiftlerinde trade işlemi yapıyoruz. Hem limit hemde market emirlerle işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca buradan Bridge yapabilirsiniz. Mevcut tüm işlemleri düzenli şekilde tekrar yapabilirsiniz.

NFT Mintleme

Burada işlemleri yapmak için ilk önce NFT oluşturacağımız resmi başka bir platforma yüklüyoruz.

BURADAN siteye ulaşıyoruz. Pinata platformunda resim yükleme işlemleri için adımları BURADA bulunan rehberden yapabilirsiniz. Yüklediğimiz Resmin CID numarasını alıyoruz. ve BURADAN platforma gidiyoruz. NFT bölümünde cüzdanımızı bağlıyoruz. Pinata sitesinden aldığımız CID kodunu buraya yapıştırıp Mint yapıyoruz.

zkSync Testnet

BU BÖLÜMDE YAPACAĞINIZ İŞLEMLER TEST AĞIDIR. TEST TOKENLERİNİ ALIP YAPABİLİRSİNİZ!

Testnet Bridge

BURADAN platforma ulaşıyoruz. Burada isters Goerli ETH ağından zkSync ağına köprü ile ETH taşıyabiliriz. Diğer yöntem ise Faucet bölümünde token istediğinizde sizden bir tweet atmanızı isteyecek onu yaparak da test tokenleri alabilirsiniz.

SyncSwap

BURADAN platforma gidiyoruz. Cüzdanımızı bağlıyoruz. Facetten token almak için tweet ve RT yapıyoruz. Tokenlerimizi aldıktan sonra, Trade bölümünde, ETH, USDC gibi bir çok token var bunlarla swap işlemleri yapıyoruz. Sonra Pool bölümüne geliyoruz. Burada token çiftleri oluşturup likidite ekliyoruz. Eklediğimiz likiditenin bir bölümünü geri çekiyoruz. Tekrar hatırlatayım, bu işlemleri düzenli şekilde yapmayı unutmayın.

Mute Switch

BURADAN platforma gidiyoruz. Cüzdanımız bağlıyoruz. Sonrasında Swap bölümünde klasik DEX’lerde olduğu gibi tokenleri takaslıyoruz. Sonrasınd Pool kısmına geçiyoruz. Likidite oluşturuyoruz. Amplifier bölümünde likidite oluşturduğumuzda elimize geçen LP tokenleri ile farm yapıyoruz. Bond bölümünden borç alıyoruz. Sonrasında bir bölümünü geri ödüyoruz. DAO bölümünde ise swap ile aldığımız MUTE tokenleri ekleyerek topluluğa katılıyoruz.

Nexon Finance

BURADAN platforma bağlanıyoruz. Sağda bulunan claim tokens ile test tokenlerimizi alıyoruz. Sonrasında biraz platforma borç veriyoruz. Sonrasında verdiğimiz borcun bir bölümünü geri alıyoruz. Borrow bölümünde ise biraz borç alıyoruz, aldığımız borcun bir bölümünü geri ödüyoruz. Bu işlemleri düzenli şekilde tekrarlayabilirsiniz.

SpaceFİ

BURADAN platforma gidiyoruz. Swap, Pool, Farm, Bridge işlemleri yapıyoruz. Diğer platformlara benzer şekilde işlemleri yapabilirsiniz.

Goal3 Game

BURADAN platforma cüzdanımızı bağlıyoruz. Öncelikle Daily Faucet basıyoruz ve test tokenlerini istiyoruz. Sonrasında Spor olaylarına bahis yapıyoruz.

zkSync Topluluk Görevleri

zkSync Crew görevlerini yapmayı ihmal etmeyin.

zkSync ağı için işlemler şimdilik bu kadar, yeni platformlar geldiğinde rehberi güncelleriz. Bizden anında haberdar olmak için twitter ve telegram sosyal medya adreslerimizden takip etmeyi unutmayın.

Mainnet ve Testnet ağında Projelerin devamı geldikçe listeyi güncelleyeceğiz, gözünüz burada olsun..

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 16
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 3
  be_endim
  Beğendim
 • 1
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 1
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.