Blockchain Derneği, Kongreyi Müdahale Etmeye, SEC’in Kripto Endüstrisine Yönelik “Saldırısına” Son Vermeye Çağırdı


0

Blockchain Derneği CEO’su Kristin Smith, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Kraken kripto borsasında staking’in ortadan kaldırılması hakkında bir açıklama yaptı.

Capitol Hill’deki blockchain ağları için kamu politikasını iyileştirme çabasıyla 100’den fazla kripto şirketini temsil eden Washington DC merkezli kuruluş, SEC’in eylemlerinin yeni gelişmekte olan bir sektöre yönelik devam eden bir saldırının parçası olduğunu söylüyor.

“SEC, ABD kripto şirketlerine ve perakende yatırımcılara yönelik saldırısını, yaptırım yoluyla düzenlemeye ve ABD’deki halka açık blockchain ağlarının potansiyelini baltalamaya devam ediyor.

Staking, kripto ekosisteminin önemli bir parçasıdır ve bireylerin merkezi olmayan ağlara katılmasına olanak tanır ve yatırımcılara pasif gelir elde etmeleri için daha fazla seçenek sunar.”

SEC, Kraken’i “hizmet olarak kripto varlığı staking-as-a-service programı teklifini ve satışını kaydetmemekle” suçladı Kripto kullanıcılarının ödüller karşılığında paralarını kilitlemelerine ve blockchain doğrulama sürecinde yer almalarına olanak tanıyan Kraken staking ”

Kraken anlaşmaya vardı, 30 milyon dolar para cezası ödedi ve staking’i platformundan derhal kaldırmayı kabul etti.

Blockchain Derneği, Kongre’deki milletvekillerini kripto endüstrisinin ve katılımcılarının denizaşırı hareket etmesini engellemeye çağırıyor.

“Bugünün anlaşması yasa değil, ancak bu yeni teknoloji için uygun mevzuatı belirlemek için neden düzenleyicilere değil Kongre’ye ihtiyacımız olduğunun bir başka örneği. Aksi takdirde ABD, yeniliği denizden uzaklaştırma ve çevrimiçi özgürlükleri bireysel kullanıcıların elinden alma riskiyle karşı karşıyadır.”

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.