Kadim Bir Bitcoin Balinası, Ani Uyanışta %181.204 Kârla BTC’de 9.600.000 Dolar Transfer Etti


0

Önde gelen bir blockchain veri izleme web sitesi, uzun süredir uykuda olan bir Bitcoin (BTC) adresinin, yaklaşık 11 yıllık hareketsizlikten sonra aniden uyandığını söylüyor. BitInfoCharts’a göre, en son Ekim 2012’de aktif olan adres, son zamanlarda transfer sırasında değeri 9,5 milyon doları aşan 412 Bitcoin transfer etti.

Cüzdan 1 Ekim 2012’de oluşturulduğunda BTC’nin fiyatı yaklaşık 12,50 dolardı. Yazım sırasında 22,663 dolar değerinde olan bu BTC, şu anda %181,204 kârda.

Uzun süredir kullanılmayan adres, Bitcoin’i beş farklı adrese taşıdı – iki adresin her biri yaklaşık 177 BTC, diğer iki adresin her biri 28,84 BTC ve biri 0,12 BTC aldı. Beş multimilyon dolarlık işlemin birleşik ücreti 2,84 doları buldu.

Son etkinlikten önce, Bitcoin adresi 28 Eylül 2012’den aynı yılın 1 Ekim’ine kadar uzanan, tamamı mevduat olmak üzere yalnızca dört işlem kaydetmişti.

Bununla birlikte, var olduğu süre boyunca, adres eser miktarda Bitcoin aldı. Adrese gönderilen küçük miktarlardaki Bitcoin, dusting saldırılarının gerçekleştiğini gösterebilir. Bir tozlama saldırısı, sahibinin kimliğini ortaya çıkarmaya çalışmak ve kimlik avı dolandırıcılığı gerçekleştirmek için veri çalmak da dahil olmak üzere çeşitli amaçlarla bir adrese önemsiz miktarda kripto göndermeyi içerir.

Spekülasyon tipik olarak, büyük bir atıl Bitcoin cüzdanı aktif hale geldiğinde ortaya çıkar, çünkü bu cüzdanın, kimliği ve nerede olduğu bilinmeyen, aniden hareket halindeki amiral gemisi kriptonun takma adlı yaratıcısı Satoshi Nakamoto’ya ait olma olasılığını yükseltir.

Blockchain araştırmacısı Sergio Lerner’e göre, son çevrimiçi görüşü Bitcoin Talk çevrimiçi forumunda Aralık 2010’da olan Satoshi Nakamoto’nun yüzbinlerce BTC’ye sahip olduğuna inanılıyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.