Bitcoin ve Ethereum Yatırımcıları Yılmıyor, ABD’nin Kripto Üzerindeki Baskısı Geri Tepecek


0

Bir girişim kapitalisti, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve daha geniş dijital varlık piyasasındaki yatırımcıların, ABD hükümetinin sektördeki önemli oyunculara karşı son yaptırım eylemlerini takip etmediğini söylüyor.

Yeni bir CNBC röportajında ​​Chris Burniske, ABD hükümetinin Wells Notice’in dijital varlık borsası Coinbase’e sunulması da dahil olmak üzere kripto ile ilgili faaliyetlere yönelik baskısının yatırımcıları kripto pazarlarından uzaklaştırmadığını söyledi.

Placeholder ortağına göre, sektör üzerindeki düzenleyici baskı nihayetinde kripto yatırımcılarının inancını güçlendirecek ve daha fazla insanı Bitcoin’e çekecek.

“Bitcoin birbirini kovalıyor, Ethereum da peşinden koşuyor. Temel olarak, bu protokoller umursamıyor. Geçen yıl birlikte, 20 trilyon doların üzerinde bir değere yerleştiler. Bitcoin, şu anda tüm zamanların en yüksek sahiplerine sahipsiniz ve sahiplerinin %68’i Bitcoin’lerini bir yıldan fazla bir süredir satmadı veya taşımadı. Yani, tüm bu düzenleyici baskıya rağmen çekinmeyen bu insanlara sahipsiniz.

Aslında, SVB [Silikon Vadisi Bankası] çöktüğünden beri gördüğümüz gibi, Bitcoin’e daha da fazla kayıyorlar diyebilirim. Bu yüzden hükümetin stratejisinin eninde sonunda geri tepeceğini göreceğinizi düşünüyorum.”

Burniske, Bitcoin’in geleneksel bankacılık sistemine güvenin azalmaya başladığı “böyle anlar” için yaratıldığını da vurguluyor.

“[Bitcoin] mevcut sisteme bir alternatif. Ethereum da internet tabanlı bir finansal sistem işletiyor. Bunlar, tüketicilerin farklı bir seçim yapması veya en azından çeşitlendirmesi için araçlardır. Ödeme gücü riski yoktur. Algoritmik arz var. Şu anda geleneksel sistemde gördüğümüz aynı bulaşmaya yakalanmayacak ve bu nedenle tüketicilerin bu konuda eğitilmesi değerli.”

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.