Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesinden 2 ay önce en son vuran golden cross’u görüyor


0

Günlük grafikte bir golden cross tamamlanır, ancak Bitcoin haftalık zaman dilimlerinde hala bir “death cross” ile mücadele etmek zorundadır.

7 Şubat’ta 23.000 $ civarında oyalandı ve 18 ay sonra ilk kez önemli bir grafik fenomeni ortaya çıktı.

Bitcoin haçlarının savaşı başlıyor

TradingView’den alınan veriler , BTC/USD paritesinin haftanın ilk Wall Street açılışında volatiliteden kaçınarak gece boyunca yatay seyrettiğini gösterdi.

Parite, desteklemek için 23.000 doları çevirmeyi başaramazken, yine de 6 Şubat’ta günlük grafikte “altın haç” şeklinde potansiyel olarak önemli bir olay gördü.

Bu, yükselen 50 dönemlik hareketli ortalamanın 200 dönemlik hareketli ortalamayı geçmesi anlamına gelir. Bu, günlük zaman dilimlerinde en son Eylül 2021’de gerçekleşti – Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesinden iki ay önce.

Bazı kripto analistleri, zincir üstü veri platformu CryptoQuant’a katkıda bulunan Venturefounder ile 25.000 doların sonuç olarak yeniden ortaya çıkabileceğini savunarak haçı hevesle izledi.

“Bitcoin goldencross az önce gerçekleşti!” bir Twitter tepkisinde özetledi .

“Bu potansiyel düzeltme, BTC’nin 20 bin doları (200DMA ve temel destek) yeniden test ettiğini ve ardından yükseliş durumunda 25 bin doları test ettiğini görebilir. 25 bin dolarlık destek yapın ve ayılar için tabuta çivi çakın.”

50 periyodluk hareketli ortalamanın 200 periyotluk hareketli ortalamanın altına düşme rotasında kaldığı, haftalık zaman dilimlerinde yaklaşan bir “karşı çaprazlama” sayesinde tablo  o gün karmaşık kaldı – tersine zararlı etkisi nedeniyle “ölüm çapraz” olarak bilinen bir fenomen BTC fiyat hareketi üzerindeki etkisi.

Zincir üstü izleme kaynağı Malzeme Göstergeleri için, golden cross’un tek başına BTC/USD paritesini yükseltip yükseltemeyeceği belirsizliğini koruyor.

Binance sipariş defterindeki bir yorumun bir bölümünde , “25 bin dolarlık aralığın yasal bir testini yapmak için yeterli olup olmadığı görülecektir” diye yazıyordu .

Eşlik eden bir grafik, 23.500 $ ‘da birikmiş satış likiditesi şeklinde büyük bir direnç gösterdi – daha yüksek bir hareket durumunda boğaların üstesinden gelmesi gereken ilk büyük engel.

Powell konuşması makro haftasının “tek kilit faktörü”

7 Şubat için radardaki bir başka faktör de Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası’nın yorumlarından geldi.

Gelecek haftaki makroekonomik veri baskıları öncesinde, çok sayıda Fed yetkilisi konuşma yapacaktı ve piyasayı harekete geçirme potansiyeline ilişkin en önemli sözlerin Başkan Jerome Powell’ın sözleri olması bekleniyor.

“Bu hafta özel bir şey yok, izlenecek tek önemli faktör yarın öğleden sonra Powell. Cointelegraph yazarı Michaël van de Poppe’nin 6 Şubat’ta yaptığı bir Twitter analizinin bir parçası, belki de düzeltme için bir kez daha tarama ve ardından partinin yukarı doğru toparlanmaya devam etmesi gerektiğini söyledi .

Van de Poppe , Material Indicators’ın Bitcoin balinalarında zaten böyle olduğunu belirttiği gibi, bu arada altcoinler için “dipten satın almanın” uygun bir seçenek olabileceğini ekledi .

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.