Bitcoin Mega Boğa Tuzağı mı Kuruyor? Popüler Crypto Trader, BTC’nin Bu Hedefe Ulaştıktan Sonra Düşeceğini Tahmin Ediyor


0

Çok takip edilen bir kripto analisti, Bitcoin’in (BTC) mevcut yükseliş yörüngesinin son ayağında olduğu konusunda uyarıda bulunuyor.

Elliott Wave teorisini teknik analizinde uygulayan kripto tüccarı Smart Contracter, 220.400 Twitter takipçisine Bitcoin’in şu anda bu yılın başlarında başlayan beş dalgalı bir yükseliş modelinde son dalgayı oluşturduğunu söylüyor.

Elliott Dalga teorisine göre, bir varlığın fiyatının ana eğilimi beş dalgalı bir modelde hareket ederken, üç dalgalı bir modelde bir düzeltme meydana gelir.

Smart Contracter’a göre, beşinci dalga Bitcoin’i 26.000 doların üzerine çıkaracak ve bu da yükseliş hissiyatının yükselmesine neden olacak. Analist, Bitcoin’in bu yılki “gerçek” ralli başlamadan önce 20.000 doların altına düşeceğini söylüyor.

“BTC günlük [zaman dilimi] üzerindeki 5. dalga şu anda iyi durumda.

Kalan son ayıları yok etmek için muhtemelen yedi biraz daha yüksek olan 25.200 $’lık zirveleri, yaklaşık 26.000 $ – 26.500 $’a çıkarmamızı bekliyor, ardından herkesin mega boğaya ulaşmasını ve ardından gerçek 2023 boğa koşusu başlamadan önce 19.000 $’a yavaş bir 2 ay + düşüş. ”

Smart Contracter’ın tahmini, Bitcoin’in önemli bir psikolojik seviyenin üzerine çıkması durumunda %40’a kadar yükseleceğini öngören başka bir popüler analistinkiyle çelişiyor.

Diğer kripto analisti Michaël van de Poppe, 648.100 Twitter takipçisine, Bitcoin’in 25.000 doların kuzey tarafına çarptıktan sonra 30.000 doların üzerine çıktığını gördüğünü söyledi.

“Yukarı yönlü bir piyasada düzeltmeler nispeten kısa ömürlüdür.

Daha yüksek zaman çerçevesi seviyeleri bir test alır ve ardından insanlar düzeltmeyi fazla kısalttıkça piyasalar yukarı doğru fırlamaya başlar.

25.000 doları aştıktan sonra Bitcoin için 30.000 – 35.000 dolara doğru devam edeceğiz.”

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.