Bitcoin Dün 26.000 Dolara Çıktı, Kripto Marketteki Artışla 320.000.000 Dolar Likidite Gerçekleşti


0

Başarısız Amerikan bankalarının zemininde Bitcoin’in dikkat çekici yükselişi devam ediyor ve en iyi kripto para birimi şu anda 26.000 $ seviyesini paramparça ediyor.

BTC’nin hızlı yükselişi, son 24 saatte 320 milyon dolarlık tasfiyeyi tetikledi, çünkü kripto piyasalarına bahse giren tüccarlar pozisyonlarını kapatmak için yarışı bırakacak.

BTC, yalnızca beş gün önce, düzenleyicilerin baskısını çöküşünün ana nedeni olarak gösteren kripto dostu bir banka olan Silvergate’in başarısızlığının ortasında 19.662 $’a düştü.

Silicon Valley Bank’ın aniden kapanmasının tüm dünyada yankı uyandırmasıyla, Amerika’nın bölgesel bankacılık sisteminin kendisinde sorunlar olduğunun artık netleştiği bugüne bir göz atın.

SVB, Fed’in tekrarlanan faiz artırımları nedeniyle değeri düşen ABD tahvillerini satarak 1,8 milyar dolar kaybettiğini açıkladıktan sonra iflas etti.

Haber, bankaya hücumu tetikledi ve dikkatleri Bitcoin’in yaratılma sebebine, yani dünyanın dört bir yanındaki insanlara bankacılık sistemine bir alternatif sunmaya odakladı.

Bitcoin, herkesin işlemlere katılmasına ve doğrulamasına izin veren açık bir ağdır. İnsanlara, bir bankaya veya aracıya ihtiyaç duymadan, dijital varlık BTC biçiminde dünyanın herhangi bir yerine doğrudan ve anında sermayelerini göndermenin bir yolunu sunar.

Bitcoin, ağı üstel sayılarla benimsemeye devam eden kullanıcılar tarafından destekleniyor ve çoğu hükümetin görünüşte sonsuz para basma ve enflasyon döngüleriyle uğraştığı bir zamanda maksimum 21 milyon madeni para arzına sahip.

Bitcoin, şuan yazıyı yayınlandığımız tarihte 25.000 dolar değerinde.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.