XRP Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Silicon Valley Bank (SVB) Çöküşünde Yara Almalarına Rağmen Güçlü Bir Konumda Olduklarını Söyledi


0

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, şirketinin şu anda çökmüş olan Silicon Valley Bank’a (SVB) maruz kalmasına rağmen finansal olarak sağlam kaldığını söyledi.

Garlinghouse, SVB’nin bir bankacılık ortağı olduğunu ve Ripple’ın nakit bakiyesinin bir kısmını elinde tuttuğunu söylüyor.

“Neyse ki, günlük işlerimizde HİÇBİR kesinti beklemiyoruz ve USD’mizin çoğunu zaten daha geniş bir banka ortakları ağında tutuyoruz.

Açıkçası, SVB’ye ne olduğu hakkında hala pek çok şey bilinmiyor ve diğer pek çok kişide olduğu gibi, yakında daha fazla ayrıntıya sahip olmayı umuyoruz – ancak emin olun, Ripple güçlü bir mali durumda.

Olanların çoğunun (bazı şirketler maaş bordrosu yapmak için çabalarken) finansal sistemlerimizin hala ne kadar bozuk olduğunu göstermesi ironik – yani teller hala 7/24/365 değil, söylentiler çöküşe yol açıyor ve parayı derin bir şekilde hareket ettirme sürtüşmeleri. parçalanmış sistem.”

SVB, büyük ölçüde Fed’in agresif faiz artırımları nedeniyle değerinin çoğunu kaybeden ABD tahvillerinin satışı nedeniyle 1,8 milyar dolarlık zarar açıkladıktan sonra geçen hafta bir banka hücumuna uğradı ve çöktü.

Serpinti, SVB’den, müşterilerin Cuma günü 10 milyar dolarlık mevduat çekmesinin ardından Pazar günü kapılarını kapatan New York merkezli Signature Bank’a sıçradı. CNBC’ye göre Signature’ın iflası, ülke tarihindeki en büyük üçüncü banka iflası.

Hafta sonu, Federal Rezerv ve Hazine Bakanlığı, likidite baskılarını hafifletmek ve mevduat sahiplerinin ihtiyaçlarını karşılamak için finans kurumlarına kredi olarak 25 milyar dolara kadar kullanabileceklerini duyurdu.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.