Bitcoin Dip Bölgesini Doğru Hesaplayan Analist’ten Kripto Uyarısı, Ethereum (ETH) ve Litecoin (LTC) Tahminleri


0

Kasım ayında doğru bir şekilde Bitcoin’in (BTC) dibini gören ve son zirvesini yaklaşık 24.700$’dan satan bir kripto tüccarı, şimdi piyasaya tamamen yeniden girdi.

DonAlt takma adlı analist, BTC’yi 23.000 dolardan satın aldığını söylüyor – bunun kısa vadede bir yap ya da bitir seviyesi olduğu konusunda uyarıyor.

“Genel olarak hedefime ulaşıldı ve pozisyona sahip olmadığım için kendimi çıplak hissettim, bu yüzden erken satın aldım. Ancak bu düşüş böyle kalırsa, aslında düşüş sinyalleri alıyorum. Aylık kapanışlardan önce düşüş durumunu geçersiz kılmak için bunun temel olarak pompalanması gerekiyor. Aksi halde başımız belaya girecek… Bence burada biraz risk var. Aylık bu şekilde kapanırsa, aylık ve haftalık düşüş kurulumumuz olur. Bu, mutlaka solmak istemediğiniz bir şey. Ve eğer burada zayıflık gösteriyorsak, önümüzdeki birkaç gün içinde çöküyorsak ve aylık kapanışlar zayıfsa, çok düşük hareket etmezsek kapatmayı ve ardından 20.000 doları yeniden almayı düşünebilirim. Henüz tam olarak emin değilim.”

Ethereum’a (ETH) gelince, DonAlt USD grafiğini günlük, haftalık veya aylık zaman dilimlerinde sevmediğini söylüyor. Ancak, ETH’nin BTC ile eşleştirildiğinde daha iyi göründüğünü söylüyor.

“ETH’nin 2018’deki tüm zamanların en yüksek seviyesine bakıyorum. Sanırım haftalık bu seviye 1.500 dolar… Bunun kırılmasını istemem çünkü o zaman çift tepe noktası başlar. Yukarıda işlem yaptığımız sürece sorun yok ve genel olarak 1.500$ seviyesinin iyi olduğunu düşünüyorum. Eğer nükleer bomba atarsak, bence bu satın almak için iyi bir seviye, düşük zaman çerçevesi açıkçası… ETH/BTC grafiğini ve Bitcoin grafiğini seviyorum, bu yüzden ikisiyle de çalışabilirim.”

Tüccar ayrıca Litecoin’i (LTC) dipten satın aldı ve uzun vadede yükselişini sürdürüyor. Yukarı yönlü mevcut hedefi 220 dolar civarında.

“Hedefim şu anda 220 dolar civarında. En iyi destek, haftalık 77 dolardaki destek… Bence sonuçlanma şansı 50-50, yani bu, her an almaya istekli olacağım bir ticaret. Dolayısıyla, ister 60 dolardan ister 90 dolardan bu işin içinde olayım, pozisyonum olmasaydı, teknik olarak sahip olduğum görüşe sahip bir pozisyona sahip olmak isterdim.”

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.