Ethereum ‘u (ETH) Ölçekleyen Altcoin Optimism, Yeni Airdrop Aşamasını Başlattı


0

Ethereum (ETH) ölçekleme altcoini, Cuma sabahı erken saatlerde merakla beklenen airdrop’unun ikinci aşamasını başlattı.

Ethereum blok zinciri için bir katman-2 (L2) ölçeklendirme aracı olan Optimism (OP) protokolü, uygun kullanıcılara toplam 11,7 milyon OP belirteci dağıtmayı planlıyor.

İyimserlik ilk olarak airdrop’u bu ayın başlarında duyurdu ve uygun alıcıların OP belirteçlerinin oylama gücünü devreden adresleri ve 25 Mart 2022’den bu yana L2 gazına 6,10 dolardan fazla harcayan adresleri içerdiğini belirtti. Proje, ortalama maliyetin 6,10 dolar olduğunu belirtiyor. Ethereum katman-1’deki bir işlemin.

Mayıs 2022’de Optimism, 250.000 kullanıcıya 200 milyondan fazla OP token dağıtarak ilk airdrop’unu başlattı. Bu ilk airdrop, toplam ilk token arzının %5’ini temsil ediyordu ve devam eden ikinci airdrop, ilk arzın yaklaşık %0,27’sini temsil ediyordu. İyimserlik, topluluk üyelerine toplam ilk token arzının %19’unu havadan dağıtma sözü verdi.

OP, yazı yazılırken 2,86 dolardan işlem görüyor. Piyasa değerine göre 78. sıradaki kripto varlığı, son 24 saatte %4,5’ten fazla düştü, ancak 0,92 dolar civarında işlem gördüğü 2023’ün başından bu yana %210’dan fazla yükselişini sürdürüyor.

Projenin fiyatı Çarşamba günü, ABD’nin en büyük kripto borsası Coinbase ile birlikte geliştirilen yeni duyurulan bir katman-2 ölçekleme çözümü olan Base’in Optimism üzerine inşa edileceği haberinin çıkmasından sonra sıçradı.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.