Binance, Swap İşleminde 1 Milyar Dolarlık Bitcoin, BNBve Ethereum Alacak


0

Kripto devi Binance, dolara sabitlenmiş stablecoin BUSD’nin 1 milyar dolarını Bitcoin, Binance Coin ve Ethereum’a dönüştürdüğünü açıkladı.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, bunun, FTX’in çöküşünden sonra sektörde mücadele eden oyuncuları desteklemek için tasarlanan şirketin sektör kurtarma fonunun geri kalanını temsil ettiğini söyledi.

Zhao, milyar dolarlık takasın nedeni olarak itibari para destekli stablecoin’lerin doğasında var olan sorunlara işaret ediyor .

“Stabilcoinler ve bankalardaki değişiklikler göz önüne alındığında Binance, BUSD’den kalan 1 milyar dolarlık Industry Recovery Initiative fonunun geri kalanını BTC, BNB ve ETH dahil olmak üzere yerel kriptoya dönüştürecek.

Zincir üzerinde bazı fon hareketleri gerçekleşecektir. şeffaflık.”

Stablecoin’ler, Circle’ın USD Coin’indeki (USDC) son düşüşün ardından bir kez daha ilgi odağı oldu.

USDC, Circle’ın geçen hafta ani bir banka kaçışından sonra kapılarını kapatan Silicon Valley Bank’taki 40 milyar dolarlık rezervinin 3 milyar dolarını elinde tuttuğunun netleşmesiyle hafta sonu 0,84 dolara düştü.

USDC’nin fiyatı, ABD Hazinesinin bankadaki tüm mevduat sahiplerinin fonlarının %100’üne erişebilmelerini sağlamak için adım atacağını açıklamasıyla hafta sonu toparlandı.

Bitcoin fiyatı Cuma günü 19.662 dolara düştükten sonra toparlandı. BTC, yayınlandığı sırada son 24 saatte %9,4 artışla 22.283 dolardan işlem görüyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.