Sei Coin Binance’de Listeleniyor – Binance Launchpool


0

Arkadaşlar Selam!!

Uzun bir süredir beklediğimiz SEI haberi nihayet bu sabah geldi! SEI; Binance Launhpool ile piyasaya giriş yapıyor.

Bizi takip edenler bilir; aylardır SEI’yi yakından takip ediyoruz ve tüm testnet süreçlerine birlikte katıldık. Hatta SEI’den airdrop veya SUI’deki gibi bir özel bir ön satış beklentimiz var. Şöyle yapalım; Binance Launchpool ile anlatmaya başlayalım. Sonrasında SEI ne planlıyor? Şu an neler yapmak gerekiyor? Coin listelendiğinde kaç dolar olur? ayrıca coinin tokenomics’i gibi detayların hepsini tek tek konuşuruz.

Biliyorsunuz daha önce Binance Launchpoollardan güzel paralar kazanmıştık. Zaman kaybetmeden başlamak istiyorum çünkü proje de çok sağlam; yine iyi kazanç yapabiliriz. Bu arada hiç bilmeyenler olabilir; Binance Launchpool; BNB veya Stabil Coin stake ederek, yani havuzlarda kilitleyerek; karşılığında launchpoolda listelenen coinden kazandığınız uygulamadır. Alışık olduğumuz Launchpad ön satışlardan farklı olarak; burada alacağımız coinleri, stake karşılığında bedava alıyoruz.

Detaylara geçmeden hatırlatalım. Launchpool’a katılmak için tabiki Binance borsasında kaydınız olması gerekiyor. Eğer üyeliğiniz yoksa; buraya indirimli linki bıraktım, hızlıca kayıt olabilirsiniz. Launchpool’a sitede Earn -> Launchpad giriyorsunuz.

SEI Farming dönemi 30 gün sürecek ve yaklaşık 12 saat sonra bu gece saat 03:00’te başlıyor! Ama şuan stake başladı yani hemen havuzlara paranızı yatırabiliyorsunuz. Burada da gördüğünüz üzere BNB,TUSD havuzları ve önceki launchpoollardan farklı olarak; yeni stabil coin FDUSD havuzu var. Toplamda 300 milyon SEI dağıtılacak. BNB stake edenlere 240 milyon; TUSD stake edenlere 45 milyon ve FDUSD stake edenlere de 15 Milyon SEI coin bölüştürülecek. Şimdi biraz daha detaya girelim.

BNB,TUSD ve FDUSD Stake ederek, SEI NETWORK Farm dönemi; 2 Eylül 3’e kadar devam edecek. Stake etmek istediğiniz coini seçip, havuzlara yatıracaksınız ve karşılığında SEI coin kazanacaksınız. Havuzlarda dağıtılacak toplam token adetleri belli. Havuzlara eklenen toplam BNB, TUSD veya FDUSD  ile; kendi stake ettiğini oranlayıp; bu orana göre alabileceğin SEI coin adedini hesaplayabilirsin.
Binance Launchpool’ların bir başka avantajından daha bahsedeyim. Ödül olarak verilecek SEI coinleri; her saat başı istediğiniz zaman spot cüzdanınıza çekebiliyorsunuz veya artık farm yapmak istemiyorsanız, istediğiniz zaman BNB, TUSD ve FDUSD coinlerini unstake edebilirsiniz. Tabi ne kadar uzun kalırsan ve ne kadar çok!! BNB,TUSD veya FDUSD stake edersen; o kadar çok SEI coin kazanacağını unutma!

Stake yapacağımız bölüme geri gelelim ve havuzlardan birine örnek olarak bakalım. Elinizde tuttuğunuz varlığa göre; BNB, TUSD veya FDUSD havuzlarından istediğiniz seçip, örneğin BNB seçelim: Havuza BNB lerimizi yatırıyoruz. Şuan stake zaten açıldı; bu gece saat 3’ten sonra da hemen SEI coin kazanmaya başlayacağız. TUSD ve FDUSD havuzunda da sistem tamamen aynı tek fark orada dağıtılacak SEI coin adetleri daha az.

SEI coinin toplam arzı 10,000,000,000 adet. Tıpkı SUI’de olduğu gibi! Bu da bize listelemede oluşabilecek fiyat ile ilgili fikirler veriyor. Akla hemen ilk başta 1 / 2 dolar aralığı geliyor! Bu arada Binance launchpool’da 300 milyon SEI coin dağıtılacak ve listeleme günü piyasada 1.8 milyar adet SEI dolaşıma açılacağı belirtilmiş. Launchpool ve stake dönemi bugün itibariyle başladı ama listeleme 15 ağustosta olacak yani daha 2 hafta var! SEI Coin Tokenomics grafiğinde göze şu çarpıyor; Binance launchpool dışında başka bir ön satış yüzdesi yok! %3 binance launchpool ve %20 private sale yani özel satış turu yüzdeleri var. Acaba private sale olarak belirtilen %20’lik satışın tamamını yaptılar mı? Yoksa bir şekilde testnet sürecini takip edenlere yani bize farklı bir fiyat ile farklı bir satış şekli mi düşünüyorlar? Her şey olabilir tabi ki takip edeceğiz, en ufak bir gelişme olursa kaçırmayız merak etmeyin.

Coinlerin tamamının dağıtıma girmesi 2030’a kadar sürecek yani SEI coinler 7 sene boyunca sistematik olarak piyasaya girecek. Daha önce hiç bilmeyenler için biraz da SEI nedir anlatalım ama tahminen zaten duymayan kalmamıştır, o yüzden çok uzatmayız.

SEI Nedir?

Sei Network, Cosmos SDK kullanan yeni nesil blok zincirlerden biri. Proje; merkeziyetsiz borsalar için order block altyapıları ve farklı ağlar arasında uyumlu çalışmayı sağlıyor. Hemen diğer ağlarla olan karşılaştırmasına bir bakalım.

SEI ağı, hem TPS yani Saniye başına işlem hızı olarak, hemde işlem süresi olarak rakipleri Ethereum ve Solana’nın kat ve kat üzerinde. Bizi yakından takip edenler bilir; SEI Network’ün tüm testnet süreçleri hakkında sizi bilgilendirmiş ve tek tek tüm rehberleri sitemizde paylaşmıştık.

SEI Toplamda 800 Milyon dolar değerlemeye ulaştı! Yatırımcılarının arasında; coinbase ve Jump gibi dev fonlar; LayerZero, Stepn, Yield Guild gibi büyük projeler var.

Sei şuan airdrop ve ön satış işe ilgili sessizliğini hala koruyor! Hatta Discord kanalı kaynıyor fakat burada da resmi bir açıklama yok. Node teste katılanlara airdrop var diye içeriden bir bilgi alabilidik, şuan hepsi bu! Tüm topluluğa airdrop veya private sale ile ilgili bir plan yapıyor olabilirler. Takip edeceğiz; bir açıklama gelirse anında paylaşırız!

Ama bizim haber gelene kadar boş bekleyecek halimiz yok! Binance Launchpool’dan bedava SEI kazanma fırsatı varken kaçırmayız! Her fırsatta zaten size Launcpool ve Launchpadlerden yararlanmak için; fiyatı düştükçe BNB biriktirin diyoruz. Hatta boşta duran diğer varlıklarınızı geçirin Binance’e; TUSD veya BNB ile takaslayıp havuzlarda değerlendirebilirsiniz. İleride boğa döneminde; SEI’nin fiyatı arttığında, şuan bedava kazandığımız SEI coinler extra extra değerli olacak!

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 8
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 2
  be_endim
  Beğendim
 • 1
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.