Binance Launchpool Altlayer ALT Coin


0

Arkadaşlar herkese Selam!
Binance gazı sonuna kadar kökledi! Bir launchpool bitmeden yenisi geliyor, iimdi sırada Altlayer var! Aslında Binance’in 2024’te böyle agresif olacağını neredeyse 1 2 aydır söylüyorduk ve farkındasınız değil mi? Hepsi de takip ettiğimiz ve paylaştığımız projeler..

Sıkı takipçilerimiz bilir; Altlayer testnet etaplarına katılmıştık; herkes faydalansın diye rehberlerle tek tek twitter hesabımızda anlatmıştık. Hatta yetmez dedik sitemizde rehberlerini paylaştık ve videosunu da çektik. Yani ilk günden beri projenin erken kullanıcıları arasındayız. Bu arada Airdrop ile ilgili bir haber var; önce Launchpool detaylarına bir bakalım, en son ondan da bahsedeceğim. Sonrasında token ekonomisini ve projeyi de inceleriz!

Binance Launchpool Altlayer | Bedava ALT Coin Airdrop Nasıl Alınır?

Launchpool’a katılmak için tabiki Binance borsasında kaydınız olması gerekiyor. Eğer üyeliğiniz yoksa; Kayıt linkini buraya bırakıyorum. İlk defa gelenler için şu bilgiyi vermek istiyorum: Binance Launchpool; BNB veya stable coin yatırarak, karşılığında launchpool’da listelenen coinden kazandığımız bir uygulama! Alışık olduğumuz Launchpad ön satışlardan farklı olarak; burada alacağımız coinleri, stake karşılığında farm ederek BEDAVA kazanıyoruz.

Altlayer ALT Coin Binance Launchpool Şartları

ALT coin farming dönemi toplamda 6 gün sürecek ve 19 ocak gününün ilk saatlerinde yani yarın gece 03:00’te başlıyor! Henüz stake başlamadı. Şuan devam eden Manta Coin’den Gördüğünüz gibi aynı şekilde BNB ve FDUSD stake havuzları olacak. Ayrıca hemen hatırlatayım; farm bittiğinde $ALT direkt olarak Binance’de listelemesini gerçekleştirecek. Yani listeleme anına; cebimizde farm ile kazandığımız ALT coinler ile gireceğiz. Toplam 500 milyon adet ALT coin dağıtılacak; %80’i yani 400  milyon adedi BNB stake edenlere, %20’si yani 100 milyonu adedi ise FDUSD stake edenlere dağıtılacak. Şimdi biraz daha detaya girelim ve nasıl ALT coin kazanıyoruz anlatayım.

Farm dönemi; 25 ocak gece 3’e kadar devam edecek. Stake etmek istediğiniz coini seçip, havuzlara yatıracaksınız ve karşılığında ALT coin kazanacaksınız. Havuzlarda dağıtılacak toplam token adetleri belli. Havuzlara eklenen toplam BNB veya FDUSD ile kendi stake ettiğinizi oranlayıp; bu orana göre alabileceğin ALT coin adedini hesaplayabilirsiniz. Binance Launchpool’ların bir başka avantajından daha bahsedeyim. Ödül olarak verilecek ALT coinleri; her saat başı istediğiniz zaman spot cüzdanınıza çekebiliyoruz yani listelenme anında tüm farm ödüllerimiz %100 olarak elimizde olacak. Ayrıca yine istediğiniz zaman ana paranızı unstake yaparak farmı durdurabiliyorsunuz! Tabi ne kadar uzun kalırsanız ve ne kadar çok BNB veya FDUSD stake ederseniz; o kadar çok ALT coin kazanacağınızı unutmayın!

Farm ile kazandığınız AI coinleri istediğinizde cüzdanınıza claim edebiliyorsunuz. Yani farm yaptıkça AI coinlerinizi cüzdana çekip listelenme anında satabilirsiniz. Bu arada; ALT Coin; 25 Ocak öğlen 1’de Binance’te listelenecek ve sonrasında alım satıma açılacak. BTC, BNB USDT yanı sıra ALT/TRY tahtası da açılacaktır. Yani Türk lirası ile de işlem yapabilirsiniz.

Altlayer ALT Coin Analiz

AltLayer, hem optimistic hem de zk rollup yığınlarıyla yerel ve restaked rollup’ların başlatılmasını kolaylaştıran merkeziyetsiz bir protokol. Ekosistemi oldukça geniş gördüğünüz gibi. Eignlayer, Celestia, Avail, Arbitrum, Optimism gibi birçok ağa çözümler sunabiliyor. Bu arada Altlayer’ın yatırımcıları arasında Binance Labs. yanı sıra Polychain capital ve Jump gibi dev fonlar da var.

AltLayer; OP Stack, Arbitrum Orbit, Polygon CDK, ZK Stack vb. Rolluplara gelişmiş güvenlik, merkeziyetsiz yönetim, birlikte çalışabilirlik ve hızlı kripto ekonomikliği sağlayarak Restaked Rollup’lar fikrini oluşturuyor ve restaking mekanizması ile keskin sonlandırma sunuyor.

ALT coin ethereum ve BNB ağlarında olacak ve maximum arzı 10 milyar adet ile sınırlandırılmış. Arzın %5’i yani 500 milyon adedi Binance launchpool ile bedava dağıtılacak. ve biraz önce de söylediğim gibi 25 ocakta Binance’te listelenecek. Listeleme anında dolaşımda 1,1 milyar adet ALT olacak. Toplam arzın %5’i binance launchpoola, %20’si protokol geliştirmesine, %18’i yatırımcılara, %15’i ekosistem ve topluluğa, %15i takıma ve son olarak %21’i hazineye ayrılmış durumda. Ayrıca 2024 yol haritaları da burada mevcut. Linki buraya ekliyorum, siz de kendiniz detaylıca inceleyin yani kendi araştırmanızı muhakkak yapın. Şimdi gelin proje tam olarak nedir birlikte bir bakalım!

Gelelim en başta söylediğimiz Airdrop haberine! Alt layer bugün twitterda Snap Shot aldığını söyledi; Tarih: 17 ocak TR saati ile gece 3 Ayrıca Airdrop için kriterleri de paylaştılar!

AltLayer OG Badge NFT holderlarına, Oh Ottie! NFT holderların, Altitude Testnet Etkinliklerine katılanlara, Eigenlayer’da ETH reStake edenlere ve Celestia Stake edenlere ALT Coin Airdrlop yapılacak. Airdrop dağıtım detayları henüz belli değil. Detaylar netleşince twitter’dan bilgilendiririz. BBizi yakından takip edenler, Altitude’u en başından beri testnetlerini rehber makaleler hazırlayarak paylaştığımızı, hatta videosunu çektiğimizi görecektir. Bu tarz önemli tüm projeleri sizin yerinize inceleyip, hazırlıyor ve ne yapmak gerektiğini tek tek anlatıyoruz. O yüzden fırsatları kaçırmamak için bizi twitter, telegramdan ve youtubedan takip etmeyi unutmayın dostlarım. Websitemizde de yine bu tarz paylaşımları bulabilirsiniz.

Altlayer airdrop fırsatını kaçırdıysanız üzülmeyin çünkü Binance imdada yetişti ve launchpool ile bedeva ALT coin dağıtıyor. Bu sayede listeleme anında cebimizde ALT ile satışa girebileceğiz. Zaten her zaman söylüyorum; Binance borsası kullanıcılarına, özellikle de BNB hodl edenlere bu şekilde çok fazla güzellik yapıyor. İşte bu yüzden her fırsat bulduğunuzda BNB yatırımı yapmaya çalışın ve BNB hodl edin. Hem kısa vade olarak launchpad ve launchpool’lardan yararlanırsınız hem de uzun vade olarak BNB boğada çok yüksek seviyelere gelecektir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 2
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 2
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.