Binance Bridge 2.0 Nedir?


0

Binance Bridge 2.0, Ethereum’dan BNB Smart Chain’e BTokens olarak listelenen ve seçilen listelenmemiş tokenleri köprülemenin yeni bir yolunu sunuyor. Artık Wrapped tokenleri, BNB Zinciri ekosisteminde kullanabilir ve DeFi, blockchain oyunları, metaverse ve daha fazlasını keşfedebilirsiniz. 

Bildiğiniz gibi Binance bir süre önce köprü hizmetini devre dışı bırakmıştı. Yeni özellikler ekleyerek yeniden tasarladı ve Ethereum ile BNB Smart Chain arasında köprü kurmayı her zamankinden daha kolay hale getirdi. Orijinal Binance Bridge yalnızca Binance.com’da listelenen tokenleri destekliyordu, ancak Binance Bridge 2.0 ile borsada listelenmeyen bazı tokenler dahil daha fazla token köprüden geçirilebilecek. Bu listelenmemiş tokenler, wrapped BToken’ler olarak BNB Smart Ağına bağlanacak ve merkezi olmayan BNB Chain ekosistemini deneyimlememizi sağlayacak.

Güncellemenin en önemli özelliği ise tüm bunları üçüncü taraf cüzdanlar oluşturmadan doğrudan Binance hesabımızdan yapabilecek olmamızdır. Listelenen tokenler doğrudan Finansman veya Spot Cüzdanımızda görünecek, listelenmemiş köprülü tokenler ise Binance Uygulamasında yeni bir kendi kendine saklama cüzdanında (SCW) görülecek. Henüz SCW’niz yoksa Binance App bu süreçte size rehberlik edecektir. Kendi SCW’nize sahip olmanın avantajı, özel anahtarlara yalnızca sizin sahip olmanızdır. 

Binance Bridge 2.0 ile, BEP20 BTokenlerini almak için ERC20 tokenlerini paketleyebilir (wrap) ve BNB Smart Chain üzerinde çalışan DeFi protokolleri ile Ethereum veya diğer desteklenen varlıklarınızı hemen stake etmeye başlayabilirsiniz. Artık takas, yüksek işlem ücretleri veya işleminizin tamamlanması için uzun bekleme süreleri yok. BToken’lar, dayanak varlığa 1:1 temelinde sabitlenir. BToken’larınızı istediğiniz zaman orijinal varlık olarak geri alabilirsiniz.

Binance Bridge 2.0, Binance’in en yüksek güvenlik standartlarıyla korunan, BNB Akıllı Zincirinde yalnızca birkaç sentlik düşük ücretlerle ve yalnızca 3 saniyelik hızlı işlem süreleriyle çalışan güvenilir bir köprüdür. Binance Bridge 2.0, neredeyse tüm Ethereum yerel tokenlerini destekleyecek ve dünya çapında en çok kullanılan dApp PancakeSwap gibi BNB Akıllı Zincir dApp’lerine doğrudan erişim sağlayacak. Gelecekte daha fazla blokzinciri ve dApp desteği geleceği açıklamada yer aldı.

Bu çapraz zincir köprüsü, farklı blok zincirleri arasındaki birlikte çalışabilirliği önemli ölçüde geliştirecek ve BNB Akıllı Zincir üzerindeki DeFi dünyasına doğrudan erişim sağlayacak.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.