Binance, BNB Zincirine Dayalı Yeni Merkezi Olmayan Depolama Sistemini Duyurdu


0

Hacme göre dünyanın önde gelen kripto borsası, yerel blok zincirine dayalı yeni bir merkezi olmayan depolama sistemini duyuruyor.

Yakın tarihli bir duyuruda Binance, BNB Zinciri üzerine inşa edilmiş üç parçalı Web3 özellikli bir veri depolama protokolü olan BNB Greenfield için bir Tanıtım Yazısı ortaya koyuyor.

“BNB Greenfield, merkezde kullanıcılar bulunan merkezi olmayan bir veri depolama sistemi sağlamak için birlikte çalışan bir üçlüden oluşuyor:

(1) BNB Greenfield Blockchain + Depolama Sağlayıcıları.

(2) Yeni BNB Greenfield dApp’leri.

(3) Mevcut BNB Zinciri dApp’leri.”

Binance, sistemin oluşturulmasında Amazon Web Services (AWS) ve blockchain altyapı firmaları NodeReal ve Blockdaemon ile birlikte çalıştığını söylüyor.

Binance’e göre, yeni sistem kişisel bulut depolamaya, web sitesi barındırmaya, bir sosyal medya işlevine ve BNB zincirinden işlem verilerinin depolanmasına izin vermeyi amaçlıyor.

Projenin GitHub sayfası, yeni sistemin kullanımları hakkında daha fazla fikir veriyor ve sistemin mevcut merkezi olmayan ve merkezi depolama sistemlerinden farklı üç işlevi olduğunu ekliyor.

“Ethereum uyumlu adreslerin hem veri hem de token varlıkları oluşturmasını ve yönetmesini sağlıyor. Veri izinlerini ve yönetim mantığını değiş tokuş edilebilir varlıklar olarak BSC’ye ve diğer tüm varlıklarla akıllı sözleşme programlarına yerel olarak bağlar [ve] geliştiricilere, mevcut popüler Web2 bulut depolaması ile benzer API ilkelleri ve performans sağlar.

Greenfield’ın, sonunda Web3’ün temelinin bir parçası haline gelen yeni veri ekonomisi ve dApp modelleri için bir oyun alanı ve test alanı oluşturması bekleniyor.”

Belirli bir lansman tarihinden söz edilmese de Binance, BNB Greenfield’ın test ağını “önümüzdeki aylarda” başlatmayı planladığını söylüyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.