Dogecoin (DOGE), Elon Musk’ın Twitter’a Kripto Ödemelerini Tanıtacağına İlişkin Raporun Ardından Yükseliyor


0

Köpek temalı memecoin Dogecoin ( DOGE ), Elon Musk’ın Twitter’a kripto ödemeleri getirebilecek hamleler yaptığına dair haberler yayıldıkça yükseliyor.

Financial Times’a göre Twitter, mikroblog platformunda ödemelere izin vermek için Amerika Birleşik Devletleri genelinde düzenleyici lisanslara başvuruyor .

Rapora göre Twitter, aynı anda sosyal medya kullanıcıları için bir ödeme işlevi eklemek için yazılım geliştiriyor.

Haber, DOGE’u %12’den fazla bir artışla 0,084 $’dan 0,0947 $’a büyük bir ralliye gönderdi. DOGE şu anda 0,0929 dolar değerinde.

Tanınmış bir Dogecoin destekçisi olan Musk, geçtiğimiz Ekim ayında Twitter’ı 44 milyar dolara satın aldı ve fintech hizmetlerini popüler platforma getirme niyetinden bahsetti.

Rapora göre Musk, ödeme yazılımı mimarisini tasarlaması için Twitter’ın proje yönetimi direktörü Esther Crawford’a dokundu. Şirkete 2020 yılında katıldı.

Rapora göre Twitter, bir ödeme işlemcisi olarak çalışmak üzere Kasım ayında ABD Hazinesine kaydoldu ve ödeme hizmetini sağlamak için gerekli eyalet lisanslarına başvurmaya başladı. Twitter, yıl içinde eyalet onaylarını tamamlamayı ve ardından uluslararası düzenleyici onaylar üzerinde çalışmayı umuyor.

Rapora göre Musk, içerik oluşturucular için ödüller, mal satın alma ve eşler arası işlemler dahil olmak üzere platformda bir dizi ödeme etkinliği öngörüyor.

Yeni ödeme özelliğinin başlangıçta fiat para birimiyle başlatılacağı, ancak daha sonra kripto para birimleri ekleme yeteneğine sahip olacağı bildiriliyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.