Bilgisayar Korsanları Hedera (HBAR)’ı Hackledi, Ağ Daha Fazla Coinin Çalınmasını Önlemek İçin Duraklatıldı


0

Katman-1 blockchain Hedera (HBAR), akıllı sözleşme hizmet kodundaki bir hack nedeniyle bu hafta normal faaliyetini duraklatmak zorunda kaldı.

Ethereum (ETH)’un rakibi Perşembe günü bir tweet’te istismarı kabul etti.

“Bugün saldırganlar, kurbanların hesapları tarafından tutulan Hedera Token Service belirteçlerini kendi hesaplarına aktarmak için Hedera ana ağının Akıllı Sözleşme Hizmeti kodunu kullandı.

Saldırgan, Pangolin Hedera, SaucerSwap Labs ve HeliSwap DEX dahil olmak üzere Hedera Token Hizmetini kullanmak üzere taşınan Uniswap v2’den türetilmiş sözleşme kodunu kullanan birden çok DEX’te likidite havuzları olarak kullanılan hesapları hedef aldı.

Saldırganlar, bu saldırılarla elde edilen jetonları Hashport Network köprüsü üzerinden taşıdıkları zaman, köprü operatörleri etkinliği tespit etti ve devre dışı bırakmak için hızlı bir şekilde harekete geçti.”

Hedera, bilgisayar korsanının ana ağa erişimini kaldırmak ve ek belirteçleri çalmasını önlemek için ana ağ proxy’lerini kapattığını söylüyor.

Cuma akşamı, Hedera’nın pazarlama müdürü Christain Hasker, Hedera’nın tekrar çevrimiçi olduğunu duyurdu.

Defi Llama’ya göre, Hedera’da kilitlenen toplam değer (TVL), hacklenmeden önceki yaklaşık 36,81 milyon dolardan Cuma öğleden sonra %33’ten fazla düşüşle 24,57 milyon dolara düştü.

Bir blok zincirinin TVL’si, akıllı sözleşmelerinde tutulan toplam sermayeyi temsil eder. TVL, ağa kilitlenen teminat tutarının varlıkların mevcut değeri ile çarpılmasıyla hesaplanır.

Hedera’nın yerel varlığı olan HBAR, bu yazının yazıldığı sırada yaklaşık 0,0594 dolardan işlem görüyor ve bu, açıktan yararlanmadan önceki fiyatına kabaca eşdeğer.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.