Bank for International Settlements Research’e Göre Bitcoin’in (BTC) Benimsenmesine Neden Olan Şeyler


0

Uluslararası Ödemeler Bankası (BIS), yükselen Bitcoin ( BTC ) fiyatlarının, sadece birkaç ay sonra çok daha fazla benimsenmeyi teşvik ettiğini söylüyor.

BIS’in yeni bir bülteninde kurum, perakende yatırımcıların fiyat yükselmeye başladıktan sonra yüksek getiri elde etme umuduyla Bitcoin’e akın ettiğini söylüyor .

“Bitcoin fiyatı ve kullanıcı sayıları paralel hareket ederken, kullanıcı sayısındaki artışlar genellikle fiyat artışlarını ortalama iki ay kadar geciktirdi. Fiyat artışlarının ardından benimsenmenin de artması, kullanıcıların yüksek fiyatlardan etkilenerek ve fiyatların yükselmeye devam edeceği beklentisiyle sisteme girdiğini gösteriyor.

Gerçekten de, genel finansal piyasa koşulları, belirsizlik veya ülke özellikleri gibi diğer potansiyel etmenler kontrol edildiğinde bu pozitif korelasyon sağlamlığını koruyor. Özellikle Bitcoin’in fiyatı, borsa performansı veya oynaklığı, altın fiyatındaki değişiklikler veya küresel belirsizlik seviyeleri dahil olmak üzere diğer birçok göstergeye kıyasla çok daha önemli bir benimsenme göstergesi olmaya devam ediyor.

BIS, Bitcoin fiyat artışlarının kripto pazarına giren daha fazla bireysel yatırımcıya bağlı göründüğünü, ancak bu yatırımcıların çoğunun piyasadaki dalgalanmaları zamanlayamadıkları için muhtemelen varlıklarından para kaybettiklerini söylüyor.

“Dünyanın her yerinde, bitcoin fiyat artışları, perakende yatırımcıların daha fazla giriş yapmasına bağlı. Bununla birlikte, çoğu küresel yatırımcı muhtemelen kripto yatırımlarından para kaybetmiştir.

Bu kayıplar, daha büyük, daha sofistike yatırımcıların madeni paralarını ani fiyat düşüşlerinden hemen önce satma eğilimindeyken daha küçük yatırımcıların hala alım yapması gerçeğiyle daha da kötüleşebilir.

Bitcoin, yazı yazarken 24.409 dolar değerinde.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.