Avalanche Ekosistemi Altcoin Sepeti 2024 | Avax Ağında Uçacak Coinler


0

Herkese merhaba dostlarım.

Geçtiğimiz hafta youtube’daki videolarımızda ve twitter hesabımızda söylediğimiz gibi; yükseliş trendleri önce Bitcoin ile başlayıp ardından majör coinlere doğru aktı. Yani BTC %80 artıp 25binden 45bine çıkarken; solana, avax ve Injective gibi coinler 4-5 kat yükseldi, biz de güzel paralar kazandık. Şimdi de marketteki para major coinlerden, orta ve düşük hacimli altcoinlere akmaya başlıyor. Özellikle Avax’ta bunu görebiliyoruz. Bu yazımızda Avax ekosistemindeki en önemli projeleri inceleyeceğiz. Hem fiyat hedeflerine hem de analizlerine birlikte bakarız.! Çok hızlıca ekosistemin ana coini Avax ’a bakarak başlayalım istiyorum. Bu arada yazımızda bahsi geçen sepet videomuzu da izleyebilirsiniz.

Avax Ağı Coinleri

Avax Coin Analiz

Avalanche; kurucusu Emin Gün Sirer’in olduğu dev bir ekosistem; bunu zaten biliyorsunuz. Avalanche, çok zincirli altyapısı ve eşsiz fikir birliği mekanizmasıyla, 6.500’e kadar işlemi 3 saniyeden kısa bir sürede doğrulayabiliyor. Bu da bir önceki boğada 147 dolar ile 30 Milyar dolar market değerine ulaşmasını sağladı. Avax toplam arzı 440 milyon ve 360 milyonu dolaşımda. Bir sonraki kilit açılımı 22 şubatta olacak ve 10 milyona yakın avax’ın kilidi açılacak. Unutmayın ekosistemin ilerlemesi ana coini ile birlikte olur!

BENQI QI Coin Analiz

Şimdi ekosistemin diğer projelerine göz atalım. Bir ekosistemin olmazsa olmazı da tabi defi kanadıdır. İlk projemiz Benqi. BENQI, Avalanche üzerindeki en büyük likidite protokolü. Protokolde kolaylıkla borç alıp verebiliyor ve ek getiri sağlayabiliyoruz. Platformda Avax, WBTC, WETH, USDC ve USDT gibi coinleri deposit edip karşılığında borç alabiliyoruz. QI Token bilgilerine baktığımızda Toplam arzının 7,2 milyar ve 4,2 milyar adedinin dolaşımda olduğunu görüyoruz.

Tradejoe JOE Coin Analiz

Sıradaki coin yine bir defi proje. Trader Joe. Sadece avalanche değil arbitrum ve bnb ağlarında da yer alan uygulamada swap, likidite ekleme ve NFT alım satımı yapabiliyoruz. Platforma yatırım yaparak Joe token kazanabiliyor ve Kazandığımız joe’ları stake edip ekstra gelir elde edebiliyoruz. Toplam JOE arzı 500 milyon ve 340 milyonu dolaşımda.

Pangolin PNG Coin Analiz

Sıradaki projemiz yine bir DEX ve adı Pangolin. Trader joe gibi swap yapıp likidite ekleyebiliyoruz. Proje Avax harici evmos flare songbird gibi farklı ağlar üzerinde de yer alıyor. Toplam png arzı 540 milyon ve 200 milyonu dılaşımda. Tvl olarak joe’nın gölgesinde kalsa da boğada o da nasibini alacaktır. Farklı ağ entegrasyonları gelirse de daha çok kazandırabilir.

COQ Inu Coin Analiz

Sıradaki projem bir meme coin; adı Coq Inu. Biliyorsunuz meme tokenler de ağ üzerine likidite geldikçe coşuyor. COQ da Avax ‘ın yükselişi ile birlikte çok kısa sürede 8x yaptı ve biz de bu fırsatı değerlendirdik. Topluluk odaklı bir proje olan Coq’un toplam arzı 69 trilyon ve tamamı piyasada. Karşılaştırmak için söylemek istiyorum. geçtiğimiz aylarda memecoin listelenmiş ve büyük bir hype yapmıştı. memecoin arzı 69 milyar ve 9 milyarı dolaşımda. Memecoin yaklaşık 3.3 cent ve coq’un memeyi yakalaması demek en az 10 kat yapması demek. boğa sezonunu hesaba katarsak hiç zor değil. yani coq bu bölgelerden yapacağı yükselişle en az 50x ‘i bizlere verebilir. Tabi önümüzdeki boğada yeni meme tokenler mutlaka gelecektir. Bu fırsatları da kaçırmamak gerekir.

Avalaunch XAVA Coin Analiz

Sıradaki projem avalaunch. Avax ağının en önemli launchpad projesi. Avalaunch, yeni projelerin adil ve geniş dağıtılmasına önem vererek ön satış yapıyor. Crabada, Platypus gibi yüzlerce kat yükselen önemli projelerin ön satışları yapıldı. Platformda ön satışlara katılmak için xava coinleri stake etmek gerekiyor. Bu da xava fiyatına olumlu yansıyor. Toplam arzı 100 milyon olan XAVA coin 35 milyonu dolaşımda. XAVA binance hariç bütün borsalarda listeli ve ATH seviyesi 18$ üstünde. Anlık fiyatı 1,42$ yani yaklaşık 13 kat aşağıda. Boğa ile yeni projeler çoğalacak ve listelemeler artacaktır. Bunlardan en hızlı etkilenenler ile launchpad projeleri oluyor. Her ekosistemde en az 2-3 ön satış platformunda içerde olmak lazım. Avalaunch da bunların başında geliyor.

Colony CLY Coin Analiz

O zaman sıradaki projem yine bir launchpad olsun. Adı colony. Tohum ve özel satış yatırım fırsatları ve airdrop sunuyor. Aynı zamanda $AVAX teşvikleri ve platform ücretlerinden paylar gibi geniş bir getiri dünyasının kilidini açıyor. ava labs, Shima capital ve haskey capital gibi önemli destekçileri var.

Toplam arzı 150 milyon olan CLY coinin 100 milyonu dolaşımda. Avalaunch gibi önsatışların çoğalmasıyla mutlka üzerindeki trafik de artacaktır ve CLY coin stake edildikçe fiyatı artacaktır. Boğanın ayak sesleriyle zaten proje 6-7 kat değerlendi bile. ATH’ını ulaşması için ise 8-9 kat daha yükselmesi gerekiyor. Şunu da söylemek istiyorum. Launchpad tokenlerinde maliyete çok bakmamak lazım. getirisi fazla olsun binlerce dolar kazandırsın yeter. Mexc’den alıp hodl edebilirsin. Böylece ön satış haberleriyle kara geçer satabilirsin.

Yield Yak Coin Analiz

Sırdaki projem yield yak; bir likidite ekleme platformu. Avalanche ile birlikte Arbitrum ağında yer alıyor. Proje üzerinden aave, benqi finance havuzlarına likidite ekleyebiliyoruz. oranlar hiç fena değil. Ayrıca YAK coinleri hodl ederken ek getiri elde edebiliriz. Bu da tabiki güzel bir avantaj oluyor. Toplam YAK token arzı sadece 10bin adet ve tamamı dolaşımda. YAK fiyatı şuan 920 dolar ve avaxın son günlerindeki yükselişiyle tekrar canlandı. proje ath seviyesi 16.000 dolara ulaşması halinde 160 milyon dolarlık bir cape sahip olacak ki bu boğa sezonu için hiç de zor değil. yani en az 10x ve boğanın sonlarına doğru 40 katı görebiliriz. Tek sorun merkezi borsalarda listeli değil. metamask gibi sıcak cüzdanlar üzerinden temin edebilirsiniz.

Vector Finance VTX Coin Analiz

Sıradaki projem gerçekten çok sağlam ve beklentimi çok yukarı çıkaran bir. adı vector finance. avalaunche destekli bir proje. Platformda platypus ve joe harici birçok pool’a coin ekleyip getiri elde ediyoruz. 51 milyon arzın tamamı piyasada. market cap olarak oldukça düşük. proje henüz boğa görmemiş olması benm beklentimi yükseltiyor. ayrıca proje sadece trader joe’da var. mutlaka merkezi borsa listelemeleri gelecektir. bu sepette beni en çok heyecanlandıran proje diyebilirim. Sırada bir ekosistemin lokomotiflerinden olan gamefi projeler var. şimdi 3 tane oyundan bahsedeceğim. Önce shrapnel ile başlıyorum.

Shrapnel SHRAP Coin Analiz

Shrapnel gamefi ekosisteminin en yeni en büyük oyuncusu. Geçtiğimiz videoda bigtime’A yer vermiştim hatırlarsanız. Shrapnel de o kalibrede bir oyun bence. 2038 yılında geçen bir first person shooter oyun. Star wars, harry potter, red faction gibi önemli oyunlarda çalışmış ekipler tarafından oluşturulmuş. 3 milyar arza sahip ve 250 milyonu dolaşımda. Listelendikten sonra üzerine koya koya gidiyor. Boğa sezonunda ciddi işler yapabilir. Gamefi sepetinize ekleyebilirsiniz. Shrap coin bybit ve bitget borsasında listeli. 2 borsanın da linklerini aşağı bıraktım. ciddi bir market cape sahip.

Domi Online Coin Analiz

Sıradaki projem DOMI. Domi’nin en büyük avantajı arkasında animoca brands yer alıyor. Proje ayı sezonunun ilk günlerinde listelendiği için ilerleyen süreçte yatırımcılarını üzdü. son günlerde avaxın yükselişiyle ise 20 kat değerlendi. Bu tarz gamefi projeler ekip arkasında durdukça, kaybolmuyor ve önemli yerlere tekrar gelebiliyor. Anlık fiyatı 6 cent ve ATH’ı olan 30 cente mutlaka yükselecektir. Bu da en az 5 kat yükseliş demek. 1 milyar arzının 280 milyonu dolaşımda. Yani 1 dolar seviyelerine kadar yükseliş sergileyebilir. Ben gamefi projelerin boğada tekrar yükseleceğini düşünüyorum ancak yeni çıkacakların eskileri tahtından indirebileceğini de unutmamak gerek.

Pegaxy PGX Coin Analiz

Son projem Bir dönemin flaş gamefi projesi olan PEGAXY. Şekilli atları yarıştırdığımız yakışıklı bir proje aslında. oldukça geniş bir ekibe sahip. Listelendikten sonra 90 centleri gören pgx coin daha sonra 0,4 cent seviyelerine kadar geriledi. Son yükselişlerle 8 kat değerlense de ath seviyesine gelmesi için 30 kat daha yükselmesi gerekiyor. Bu da güzel kazanç getirebilir. Az önce dediğim gibi gamefi projeleri yatırım yapmadan önce twitter’dan vs. mutlaka takip etmeli ve topluluklarına katılmalıyız. ekip aktif mi, topluluğu var mı gibi detaylar oldukça önemli. Twitter’da son dönemde aktif olmadıklarını gördüm. yani toparlarsam kazancı yüksek olduğu kadar riski bir tık diğerlerinden yüksek görüyorum. yatırım kararı alırsanız sizi üzmeyecek miktarda yatırım yapmanızı tavsiye ediyorum.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.