Arbitrum Ağındaki En Potansiyelli Coinler – Arbitrum Altcoin Sepeti


0

Sıradaki Roket Olacak Yeni Altcoinler – Arbitrum Ağı Altcoin Sepeti – Kripto Para ve Coin Tahminleri

Selam Coin Avcıları! Piyasada esen güçlü Rüzgarı arkamıza alıp, sağlam bir şekilde kazanmaya devam ediyoruz!!

Konumuz Arbitrum!! Şuan Arbitrum ve ağ üzerindeki projelerde muhteşem bir hype var. Hatta öyleki; ilk defa ağdaki işlem sayısı Ethereum’u geçmeyi başardı. E tabiki böyle olunca Arbitrumdaki projeler de çok değerleniyor. Potansiyeli görün diye hızlıca bir örnek vermek istiyorum!! Daha geçen hafta videosunu da çekerek herkesin katılmasını önerdiğimiz ön satışta; takipçilerimizle birlikte, 20 dolarlık alımları 1500 / 3000 dolarlara sattık ve iyi bir kazanç sağladık. Hatta ilk anda kısa süreli de olsa; token 200X’i bile gördü. Yeter mi yetmez; yenilerini bulup daha fazlasını kazanmaya devam edeceğiz.

Bu yazımızda hep birlikte toplam 12 13 proje inceliyeceğiz. Bazılarını daha uzun anlatıcaz bazılarını kısa tutucaz; kesinlikle yazıyı sonuna kadar okuyun. Çünkü ilerledikçe daha az bilinen, yepyeni projeler olacak. Marketcapi çok düşük olanlar, şuan ön satışta olanlar, hatta tokeni henüz listelenmemiş olanlar bile var.

Ayrıca Arbitrum ağını kullanacak olmamız da işin ekstrası; ileride Arbitrum coin çıktığında, ağı kullananlara Airdrop yapılması çok büyük olasılık! Kısacası bu yazı rehber niteliğinde oldu ve hepimize çok fazla para kazandıracak projeleri buradan yakalayabileceğiz. Karşınızda Arbitrum ağındaki en potansiyelli projeler!!

İlk projemiz, tahminen daha önceden duymuş olabileceğiniz; GMX!!

GMX Exchange Nedir? GMX Coin Analiz

GMX; Arbitrum ve Avalanche ağlarında, piyasada çok fazla kişi tarafından aktif bir şekilde kullanılan merkeziyetsiz bir borsa! Kendi cüzdanımızla platforma bağlanıp, 50 kata kadar kaldıraçla BTC, ETH, AVAX ve diğer majör coinlerle trade yapabiliyoruz.

GMX Arbitrum’a en hızlı entegre olan DEX olduğu için ağdaki hacmin çoğunu üzerine aldı. Şu ana kadar 212 bin kişi toplamda 86 milyar dolardan fazla hacim yarattı. Arbitrum hype ile beraber bu sayılar her geçen gün artıyor. Platformda işlem yapanlar bugüne kadar 126 milyon dolar komisyon öderken bu komisyonların %30’u GMX token tutanlara geri ödendi. GMX demişken projenin GMX ile birlikte bir de GLP adında tokeni var. Ve iki token de platform üzerinde farklı avantajlar sağlıyor.

Örneğin; biraz önce söylediğim gibi platformda GMX stake ederek swap ve kaldıraçlı trade işlemlerinde elde edilen komisyonların %30’unu ETH veya Avax olarak geri kazanıyoruz. GLP token ise takaslar ve kaldıraç ticareti için kullanılan bir varlık endeksi ve pasif getiri için havuzlarda stake yapanlar, GLP token kazanıyorlar.

Arbitrum üzerindeki hacim artışı çoğunlukla GMX platformunda oluştuğu için GMX tokenin fiyatına yansıdı ve şuan 77 dolar seviyelerinde. Bu arada ATH’ının da 217 dolar olduğunu hatırlatalım. Toplam token miktarı 9 milyon adet ve %95’i piyasada dolaşımda. Toplam market değeri 687 milyon dolar ile en değerli coinler arasında ilk yüz içerisinde. GMX’i  binance dahil tüm borsalarda bulabilirsiniz.

Son olarak projenin roadmapine göre kısa bir süre sonra GMX V2’ye geçilecek ve kripto hariç bir çok sentetik varlığın ticareti olacak. Ayrıca GMX farklı bir çok zincir üzerinde de kullanıma sunulacak.

Camelot Exchange Nedir? Grail Coin Analiz

Camelot; Arbitrum ekosistemini desteklemek için oluşturulmuş yenilikçi, topluluk odaklı ve esnek bir DEX’tir. Bizi takip edenler hatırlayacaktır, proje daha listelenmeden çok önce; platform test aşamasını video ile anlatmıştık ve hep birlikte herkesten önce deneyimlemiştik. Camelot Exchange testler sonrasında hızla hizmete girdi ve yine Camelot’ın kendi platformunda kendi tokeni olan Grail’in ön satışı yapıldı.Camelot’un; Arbitrum ağındaki diğer dexlerinden en önemli farkı da zaten bu!

Camelot’ın launchpad alanında, Arbitrum ağındaki projelerin Ön satışlarının yapılıyor olması!! Hatta gördüğüniz gibi Factor projesinin ön satışı daha bugün yeni bitiyor ve biraz sonra zaten Factor’den de bahsedeceğiz. Daha önce burada satılan tokenlar; Trove ve Neu oldu. Sıradaki Ön Satışlar; JustBetOfficial ve Perpy Finance olacak. Gözümüzü buradan ayırmamaya devam edicez, yakın zaman sonra bu projeleri de detaylıca inceler ve telegram hesabımızda anlatırız.

Camelot, ön satışlarla birlikte popülaritesindeki büyüme  sayesinde; TVL’inde ve işlem gören günlük hacminde bir hayli yükseliş yaşadı. Camelotta yaşanan bu yükseliş trendi, tabiki Grail tokene de yansıdı. Tokenin toplam arzı sadece 73 bin adet ve yaklaşık 11bin adedi şuan dolaşımda. Grail adet fiyatı 1961 dolar. ATH seviyesi 3200 dolar olan coin arbitrum ağında önemli bir yere sahip.

Camelot platformuna kripto cüzdanınızla Arbitrum ağında bağlanıp Grail alımı yapabiliyor, pasif gelir için stake edebiliyor ve yine platformdaki ön satışlara katılabiliyorsunuz. Biz de zaten Coin Hunters olarak platformdaki ön satışları yakından takip ediyor olacağız.

Vela Exchange Nedir? Vela Coin Analiz

Vela Exchange hybrid mimari ile 100x ‘e kadar kaldıraçlı işlemler yapmamızı sağlayacak bir dex platformu. Vela Exchange’in ödül yapısı, likidite sağlama ve ticaret için yüksek teşvikler sunarken, token ve ödül arzını yönetmek için dikkatli bir şekilde dengelenmiş. Akıllı kontratları hacken tarafından onaylı projenin beta sürümü olmasına karşın sıklıkla kullanılıyor.

Son 24 saatte 250 milyon dolarlık işlem hacmine ulaşmış borsada sadece bitcoin ethereum ve doge coinler ile sterlin, euro ve japon yeni trade edilebiliyor. İlerleyen dönemde birçok coin ve emtia eklenecek. Platform henüz resmi sürümüne geçmedi ama Vela token piyasada yer alıyor. Dolaşım miktarı 6,5 milyon adet olan coinin fiyatı anlık olarak 5,75 dolar. Bitget, Uniswap ve MEXC borsalarında VELA coini bulabilirsiniz.

Resmi olarak başlatılmasının ve varlık çeşitlerinin arttırılmasının ardından coin fiyatına olumlu bir etki yapacağını düşünebiliriz çünkü VELA coin stake edenler extra komisyon indirim kazanıyor. Ancak resmi bir tarih verilmediğini belirtmekte fayda var. 

Dopex Nedir? DPX Coin Analiz

Dopex; merkeziyetsiz bir opsiyon trade protokolüdür. Opsiyon borsası kimilerine karışık gelse de kullanılan ve tercih edilen bir finans enstrümanıdır. Herhangi bir emtiadan belirli bir prim karşılığında belirli bir tarih için opsiyon oluşturup, o tarihte kullanma hakkı tanımlar. Platformda Ethereum ve bitcoin gibi coinler için opsiyon işlemleri yapılabiliyor. Aynı zamanda platform likidite sağlayıcılarına teşvik vererek opsiyon hizmetini en üst düzeye çıkarıyor. Ayrıca ilerleyen dönemde v2’ye geçerek dopex token sahiplerine extra avantajlar sunacaklar.

Toplam arzı 500bin adet olan DPX tokenin yarısı dolaşımda yer alıyor. Anlık fyatı 378 dolar olan DPX’i Uniswap, Bitget ve MEXC borsalarında bulabilirsiniz. Yine son olarak projenin yol haritasına baktığımızda; yeni sentetik varlıkların oluşturulacağını ve defi ile sorunsuz entegrasyona sahip opsiyon varlıklarını genişleyeceği belirtiliyor.

Plutus Dao Nedir? PLS Coin Analiz

Plutus, Arbitrum ağında yer alan Dopex, GMX, Jones, Sperax projelerinin yönetişim token toplayıcısıdır ve kullanıcıların likidite ve ödüllerini en üst düzeye çıkarıyor. Platform Yaptığı stratejiler ile ekstra kazanç elde ederek kendi tokeni  PLS’yi güçlendiriyor. Son olarak platform kendi tokeni PLS emisyonlarından ek verim sağlayan bir plvGLP havuzunu tanıttı. Artık platformda PLS token stake ederek, bu stratejilerden kazanılan ücretlerden biz de getiri elde edebiliyoruz. yeni stake havuzu mart ayında açılacak diyelim ve token bilgilerine geçelim.

Toplam arzı 100milyon olan PLS tokenin %24’ü piyasada dolaşımda ve anlık fiyatı 61 cent. Tokenomicsine göre PLS token arzının %35’i platform, %15’i de likidite ödülü olarak dağıtılacak. Platform kar ettikçe stake edenlerin karı da token fiyatı ile yükselecek. PLS’yi Bitget ve Camelot borsalarında bulabilirsiniz.

Zyberswap Nedir? ZYB Coin Analiz

Zyberswap, Arbitrum ağındaki merkeziyetsiz bir borsadır. Platformda sadece Şubat ayında bile 185 milyon dolarlık varlığa ulaşıldı. Bu arada önemli bir dip bilgi de verelim; piyasadaki en büyük yatırım firması olan a16z; platform’un likidite havuzlarına birkaç milyon dolar yatırmış durumda, yani onlar tarafından da kullanılıyor.

Platform’un yerel tokenin adı zyberswap, kısa adı $ZYB. Platformdaki havuzlarda; ZYB token emisyonlarından gelen yüksek bir pasif getiri sağlanıyor. ZYB’nin maksimum arzı, 20 milyon adet ve şuan .. dolar civarında işlem görüyor. ZYB token almak istiyorsanız; kendi platformlarında ve Uniswapta var. Ayrıca; Bitget ve Bkex gibi yerel borsalarda bulabilirsiniz hatta bugün Mexc borsasında da listeleniyor; Mexc’den de alabilirsiniz. Son olarak yol haritalarına göre; Kaldıraç ticareti, Kullanıcı arabirimi geliştirmeleri ve $ZYB için ETH ödülleri gibi yenilikler yapmaları bekleniyor.

Pendle Finance Nedir? Pendle Coin Analiz

Pendle; tokenları anapara ve getiri sürümüne bölerek, Ethereum staking türevleri (stETH ve rETH) gibi varlıklarda yüksek getiri sunuyor. Ayrıca platformda PENDLE token stake ederek; daha yüksek getiri sağlayabiliyor, protokol geliri ve yönetişim gücü alabiliyoruz. Şuan sadece Ethereum ağında işlem gören Pendle, Mart ayı başlarında Arbitrum’da da kullanıma sunulacak ve şimdiden CamelotDEX’te likiditeyi artırdı.

Radiant Capital Nedir? RDNT Coin Analiz

Radiant; kullanıcıların herhangi bir varlığı herhangi bir ana zincire yatırabileceği yani borç olarak verebileceğiniz ve birden çok zincirde desteklenen çeşitli varlıkları ödünç alabileceğiniz, çoklu zincir marketidir. Şuan platform üzerinde 300 milyon dolardan fazla kilitli varlık var ve kullanıcılara 5 milyon doların üzerinde ödeme yapılmış durumda. APR pasif gelir oranları da bir hayli yüksek.

Radiant’ın yerel tokeninin adı RDNT; şuanki fiyatı .. dolar ve bir çok borsada listelenmiş durumdalar. Biraz daha tokenin teknik detaylarına bakacak olursak; maksimum arzı 1 milyar adet olarak belirlenmiş. Dokümantasyonlarında detaylı bir şekilde token dağılım oranları ve vesting süreleri mevcut siz kendiniz de girip inceleyebilirsiniz.

Bu arada Radiant Version 2 yolda ve gördüğümüz en önemli güncelleme; fee ödemelerinin %60’ı, RDNT kilitleyenlere geri ödenecek ve böylece RDNT emisyonlarında azalma sağlanacak. Son olarak; Radiant; birden çok yeni zincire genişlemeyi kolaylaştıran LayerZero tarafından desteklenmektedir.

Buffer Finance Nedir? BFR Coin Analiz

Buffer Finance, kısa vadeli volatil fiyat hareketleriyle trade yapmak ve yüksek kaldıraçlı pozisyonların riskinden korunmak için oluşturulmuş, bir ticaret platformudur. Platformda hem kripto hem de forex çiftleri alınıp satılabilir.

Platformda bu ay toplam 745 bin dolar civarında işlem hacmi gerçekleşti. Ayrıca Buffer Finance; ikili opsiyonlarını da tanıttı. Bu sayede; bir varlığın fiyatının, vade sonunda belirli bir fiyatın üstünde veya altında olacağına dair bahis yapılabiliyor.

Bufferın da, GMX’e benzer şekilde; $BFR ve $BLP diye ikili bir token modeli var ve Arbitrum ağında işlem görüyorlar. $BFR; Buffer’ın ana tokeni, $BLP ise likidite havuzunda kullanılan token. Platform üzerinde pasif getiri için havuzlarda stake yapanlar, protokolden yüksek faiz oranları ile bu tokenleri kazanabiliyorlar. BFR tokenin maksimum arzı 100 milyon adet ve şuanki fiyatı .. dolar ve markepcapi 3.3 milyon dolar civarında. BFR’yi Mexc, Bitget ve Bkex gibi merkezi borsalardan veya merkeziyetsiz borsalarda da Uniswap, Traderjoe ve Camelot’tan satın alabiliyorsunuz.

Son olarak projenin yol haritasında; ticaret yarışmaları, Çapraz zincir genişletme, GMX ve gTrade üzerine inşa edilmiş, dahili stop/loss mekanizması gibi yenilikler var.

Nicro Cartel Nedir? Trove Coin Analiz

Nitro Cartel, getiri sağlayacak ve ekosistemi büyütecek bir hazine tarafından desteklenen, Arbitrum odaklı bir DAO’dur. Nitro Cartel biraz önce Camelot ön satışlarında bahsettiğimiz Arbitrove yani Trove token’in inkübatör projesi.

Tokenin ön satışı Camelotta yapıldı ve ilk listeleme sonrasında fiyatı aşağıda kaldı. Ama projede potansiyel olduğunu düşündüğümüz için paylaşmak istedik. Arbitrove; yatırım yapılacak Arbitrum tokenlerinin yield kazançlarına ek getiri sağlayan, ALP tokeni oluşturuyor. Arbitrove, Arbitrum’da standardı bir endeks token olmayı hedefliyor. $ALP piyasaya sürüldüğünde, dayanak varlıklarının yanı sıra esTROVE teşviklerinden elde edilen getiriyi almak için stake edilebilir olacak.

$Trove tokenin max. arzı 1 milyar adet ve ön satışta satıldığı 0.05 fiyatının altında seyrediyor, biraz daha düşüş yaşaması halinde gelecekte değerlenmesi için yatırım yapılabilir. Trove tokene yine Camelot platformundan veya daha hızlı bir şekilde Mexc ve Bitget borsalarından ulaşabilirsiniz.

Factor Dao Nedir? FCTR Coin Analiz

Factor, tokenize varlıklar ve özelleştirilebilir likidite havuzları gibi çeşitli ürünlerle zincir üstü bir varlık yönetimi platformu kuruyor. Proje henüz çok yeni ve token 27 şubat günü listelenecek. Hatırlarsınız biraz önce Camelot anlatırken zaten Factor’den bahsetmiştik. Factor’un ön satış süreci bugün tamamlanıyor ve toplam 7.5 milyon dolar alım yapıldı. Biriken bu para ile birlikte token fiyatı da 0.75 dolar civarında belirlenmiş olacak. Fiyat ilk çıkışta artar mı düşer mi bilemeyiz ama projenin geleceği açısından yolunun açık olduğundan bahsedebiliriz. Tokenin ön satış fiyatı toplam 100 milyon arz için yüksek seviyelere çıktı ama; hem camelotta işlem yapıyor olmak hem de arbitrum ağını kullanıyor olmak için küçük meblağlarda ön satışa katılınabileceğini sosyal medyada anlatmıştık.

Arbitrum Ağı Coinleri 2023

Rage Trade, DeFi likiditesi ve delta nötr GLP havuzları tarafından desteklenen bir ETH kaldıracı da dahil olmak üzere çeşitli ürünler geliştirdi. Şuan platformda 16m dolar kilitli varlık var. Gelecekte $RAGE token ile birlikte birkaç ürünün de piyasaya sürülmesi bekleniyor. Bu arada Discord modlarına göre çok yakında bir yol haritası yayınlanacak. Rage’i şimdiden twitterda takibe alabilirsiniz.

Arbitrum ağında takip edilmesi gereken projelerden biri de; Jones DAO. Jonesdao; 45 milyon dolarlık bir TVL ile, Arbitrum’da birkaç tıklama ile defi varlıklarına ulaşma imkanı sunuyor. Ayrıca Bubble Finance da radarımızda olması gereken projeler arasında.

Tabiki projelerin tamamı bunlar değil gün geçtikçe çok daha fazlası gelecektir. Şuan Arbitrum ağı üzerinde DeFi çoğunlukta ve oyun, nft, metaverse gibi alanlarda da projeler yoğunlaşacaktır. Biz de coin hunters olarak hepsini takibe devam edicez ve sizinle tüm bu potansiyelli projelerin testnet, ön satış, listeleme ve grafik analizlerini paylaşıyor olacağız. Ayrıca tekrar hatırlatıyorum; Arbitrum ağının henüz bir tokeni yok ve Airdrop ile ağ üzerindeki kullanıcılara dağıtıldığında, çok çok fazla kazandırabilir. Daha önce örneklerini gördük.

Yazıyı bitirmeden önce; bizimle birlikte roket coin avları yapmak, ön satış, testnet ve airdroplarla güzel paralar kazanmak için; Youtube Kanalımıza abone olup Coin Hunters Takımına katılmayı unutmayın. Ayrıca tüm paylaşımlarımızı anında görmek için, bizi twitter ve telegramdan da takip edin.

Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere!!

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.