Aptos (APT) Solana’yı (SOL) Tahttan indirebilir mi? Ünlü Kripto Fenomeni, Ethereum Challengers Savaşını Değerlendirdi.


0

Yaygın olarak takip edilen bir kripto analisti, katman-1 blok zinciri Aptos’un (APT), Ethereum’un (ETH) baş rakiplerinden biri olarak Solana’yı (SOL) gasp etme şansı olduğunu söylüyor.

Yeni bir video güncellemesinde Coin Bureau’nun sunucusu Guy Turner, 2,21 milyon YouTube abonesine hem APT hem de SOL’un ileride “ciddi düzenleyici incelemelerle” karşı karşıya kalmasını beklediğini söylüyor.

“SOL ve APT’nin karşılaşması muhtemel tüm satış baskısının yanı sıra, Solana ve Aptos’un her ikisi de ciddi düzenleyici incelemelere tabi tutulacak. Solana’nın durumunda, FTX’in fiili değişim zinciri olduğu için olacak.

Aptos’un durumunda, Facebook tarafından oluşturulan Libra kripto projesinin devamı olduğu için olacak… 2019’da Facebook’un Libra’sının ortaya çıkması, dünya çapında hükümetlerin paniğe kapılmasına neden oldu. Düzenleyiciler, Aptos’un Libra’nın farklı bir isim altında devamı olduğunu anlayınca ne olacağını bir düşünün.”

Guy, Solana’nın arkasındaki geliştiricilerin Aptos’un arkasındaki ekibe kıyasla bilgi işlem donanımını daha iyi anladıklarını söylese de, Aptos’un yaratıcıları yazılım ve pazarlamada daha deneyimlidir, bu da Meta ile bağlantıları göz önüne alındığında onlara bir adım atabilir.

“Kaputun altında ne olduğunu tam olarak karşılaştırmak zor, sanırım en önemli bileşen ademi merkeziyetçilik, bu durumda pastayı Aptos alıyor. Tek sorun, Aptos’un ademi merkeziyetçiliğiyle ilgili ayrıntıların mevcut olmaması ve Aptos’un hala ortalama bir kripto projesinden çok daha merkezi olması.”

Ancak Guy, çoğu APT tokeni Aptos Labs tarafından tutulduğu için APT’nin piyasadaki SOL’den daha kötü tokenomiklere sahip tek kripto projesi olabileceğini belirtiyor.

Buna rağmen Guy, Aptos’un gelecekte gelişmek için Solana’dan daha iyi konumda olduğunu söylüyor.

“Özetle, Solana, FTX ve Alameda ile ilgili bazı sorunlara rağmen kısa vadede ve muhtemelen orta vadede Aptos’a karşı üstün. Uzun vadede, söylemek için çok erken, ancak Aptos, kitlesel benimseme için gereken ortaklıkları güvence altına almak için mükemmel bir konumda görünüyor. Solana, o kadar değil.”

Solana, günlük %4,90 düşüşle 23,18$ değerindeyken, APT aynı zaman diliminde %11,57 düşüşle 14,72$’dan işlem görüyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.