Analitik Firması Santiment’e Göre; Uzun Vadeli HODLERların Bir Ethereum DeFi Platformu SushiSwap’tan Uzaklaştığını Söyledi


0

Kripto analiz firması Santiment’e göre, bir Ethereum (ETH) tabanlı merkezi olmayan finans (DeFi) altcoinin uzun vadeli sahipleri yatırımlarından geri adım atıyor.

Yeni bir raporda Santiment, SushiSwap’in (SUSHI) kilitli toplam değerinin (TVL) Kasım 2021’den bu yana %93 gibi büyük bir düşüşe tanık olduğunu söylüyor.

Buna karşılık, Santiment’e göre SushiSwap rakibi Uniswap’in (UNI) TVL’si aynı zaman diliminde yalnızca %63 düştü.

Firma ayrıca SushiSwap ile etkileşime giren benzersiz aktif cüzdanların sayısının çok az arttığını söylüyor.

“UAW’ye bakıldığında – bir DApp’in akıllı sözleşmeleriyle etkileşime giren veya işlem gerçekleştiren benzersiz aktif cüzdanların (UAW) sayısı – ara sıra bazı artışlar var, ancak genel olarak protokol kullanımı ortalama olarak oldukça düşük kaldığı için çok az gerçek büyüme var.”

Uniswap’e gelince, Santiment, ağda işlem yapan benzersiz aktif cüzdanların sayısının sürekli arttığını söylüyor.

“Bu arada, Uniswap’te UAW son bir yıldır oldukça organik bir oranda artıyor. Protokol kullanımı ortalama olarak bir yıl öncesine göre daha yüksek seviyelerde kalıyor ve bu da sağlıklı bir protokolün göstergesi.”

Santiment ayrıca, bir yıldan uzun süre hareketsiz kaldıktan sonra hareket eden belirteçleri izleyen hareketsiz dolaşım metriğine de bakar. Firmaya göre, önceki hareketsiz madeni paralardaki ani artışlar, tarihsel olarak keskin fiyat düşüşlerinden önce geldi ve SUSHI için böyle bir artış kısa süre önce meydana geldi, bu da uzun vadeli kripto para sahiplerinin pozisyonlarını sattığını gösteriyor.

“SUSHI tokeninin kendisine bakıldığında, yılın başından beri kayda değer hareketler oldu… Bundan, uzun vadeli token sahiplerinin pozisyonlarından çıktığını gözlemleyebiliriz. Önceki Hareketsiz Dolaşım (365) artışlarının ardından keskin fiyat düşüşleri oldu. Şimdi dün meydana gelen başka bir yükselişi daha gözlemliyoruz.”

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.