Alameda Research Adresi Yeni Fonları Harekete Geçiriyor İşaretlendi, Neler Oluyor?


0

Kardeşi FTX Türev Borsası ile birlikte iflas davalarında boyun eğmesine rağmen, Alameda Research ile bağlantılı adresler hala aktif işlemleri kaydediyor . Kripto analiz platformu Arkham Intelligence’ın en son güncellemelerinden birinde, “brokenfish.eth” etiketli Alameda bağlantılı bir adres tarafından 2 milyon dolarlık bir para çekme kaydedildi.

Paylaşılan güncellemeye göre,breakfish.eth adresi, tüm Sushi ekosistemi için merkezi kasa görevi gören akıllı bir sözleşme olan BentoBox’tan fonları çekti. Para çekme fonlarına, FTX borsasının yerel belirteci olan FTT hakim oldu.

lgili cüzdan faaliyetleri geçmişte Alameda adresleriyle bağlantılı olduğundan, geri çekilmenin ardındaki nedenler henüz bir muamma olarak kaldı. Alameda ve Sushiswap arasındaki geçmiş, Sam Bankman-Fried’in (SBF), en iyi geliştiricisi Chef Nomi’nin topluluğu çekmesinin ardından merkezi olmayan değişim protokolünün mülkiyetini devraldığı 2020 yılına kadar uzanıyor.

Fonların geri çekilmesi, Alameda Research’ün gelişen dijital para birimi ekosisteminde ve DeFi dünyasında ne kadar yaygın bir etkiye sahip olduğunun da altını çizdi. Alameda Research’ün BentoBox protokolünde ne kadar fon bıraktığı ve gelecekteki para çekme oranlarının ne olacağı belirsizliğini koruyor. Alameda Research neden para çekiyor? FTX ve Alameda Research’ün iflas işlemleri , şirketler grubunun mevcut yönetiminin, tüm alacaklılarına geri ödeme yapmak amacıyla borsaya ve yan kuruluşlarına bağlı tüm fonları geri almakla çok ilgilendiğini gösterdi. FTT jetonlarının geri çekilmesi, şirketin mevcut CEO’su John Ray III tarafından onaylanabilir.

İşlemi borsa liderlerinin kararına bağlayan doğrudan bir kanıt bulunmamakla birlikte, geri çekilmenin bir bilgisayar korsanlığından veya daha önce kaydedildiği gibi herhangi bir şüpheli faaliyetten kaynaklanma olasılığı düşüktür.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.