DebtDAO, Talep Çılgınlığının Ardından 18 Milyon FTX Kullanıcı Borç Jetonunu Yakacak


0

Yeni çıkarılan FTX Kullanıcı Borcu (FUD) tokenları için kripto tacirlerinin irrasyonel coşkusu, değişken fiyat dalgalanmalarına, tartışmalara, milyonlarca işlem hacmine ve token arzının çoğunluğunu kalıcı olarak yok etme kararına neden oldu.

FUD, bu haftanın başlarında 113 dolara kadar yükseldi ve Salı sabahı Huobi kripto borsasında 65 dolara el değiştirdi. Veriler, 4 Şubat’ta sadece 50 sentten işlem görmeye başladığını gösteriyor.

Tron tabanlı FUD token ile iflas etmiş FTX borsası arasında hiçbir ilişki yok. DebtDAO, FTX gerçek borcu onayladığında daha fazla token yaratacağını ve ek jetonları airdrop’lar yoluyla FUD sahiplerine – borç üzerindeki haklarını ileri sürmek için ilk hak sahibi olacak olan – dağıtacağını belirtti.

Huobi Global danışmanı Justin Sun, geçen hafta bir tweet’te token teklifini açıkladı. Sun, “FUD belirteci alacaklılara yeni bir likidite seviyesi sağlayarak FTX borçlarını açık piyasada ticaret yapmalarına olanak tanıyor” dedi ve DebtDAO tarafından sağlanan bir sözleşme aracılığıyla borcun on milyonlarda olduğunun “teyit edildiğini” ekledi. dolar.

Sun, “FTX veri tabanını geri yükledikten veya FTX alacaklının gerçek borcunu resmi olarak onayladıktan sonra, DebtDAO borcun gerçek miktarına dayalı olarak ikincil bir halka arz yapacak ve tüm FUD sahiplerine airdrop’lar gönderecek” dedi.

Tahvil belirteci, FTX alacaklıları adına olduğunu iddia ettiği DebtDAO tarafından geçen hafta çıkarıldı. Jetonlar, FTX’in borcunun %2’sini temsil eden 20 milyon FUD jetonunun ilk arzına ve dolaşımına sahipti, her bir FUD jetonuna 1 dolarlık bir değer veriyor ve FTX alacaklılarına borçlu olunan yaklaşık 100 milyon doları temsil ediyordu.

DebtDAO geçen hafta bir tweet’te “Ağdaki en uygun maliyetli ve öncelikli FTX borcu olarak FUD alacaklıları, FTX borcu üzerindeki taleplerini ileri sürme hakkına sahipler” dedi. “FTX borcu 10 milyon doları aşan alacaklıların, borcun ikincil piyasada dolaşımını sağlamak için borç denetimi ve ihraç için DebtDAO ile iletişime geçmesi de teşvik ediliyor.”

DebtDAO daha önce FUD’nin gerçeğe uygun değerinin 1 $’ın altında olduğunu düşündü. Ancak Pazartesi günkü fiyat artışı, borcun FUD’nin 113$ fiyat seviyesinde 220 milyon$’ın üzerinde değerlendiği anlamına geliyordu. Sonuç olarak, borcun değerlemesini DebtDAO’nun makul değer olarak kabul ettiği değerle uyumlu hale getirmek için 7 Şubat’ta 18 milyon FUD jetonu yakılacak.

Huobi Salı günü yaptığı açıklamada , bir DebtDAO teklifine atıfta bulunarak , “Yıkımdan sonra, toplam sorun 2 milyon FUD olacak ve ilk 1 FUD=1 USD eşdeğeri talepten 1 FUD=10 USD eşdeğeri talep olarak değişecek.”

Kripto borsası FTX, bilançosundaki tutarsızlıkların CoinDesk tarafından gün ışığına çıkarılmasının ardından geçen yıl gözden düştü. Bir zamanlar kripto para dünyasının poster çocuğu olan kurucu Sam Bankman-Fried, şimdi diğer FTX yöneticileriyle birlikte ABD’de çok sayıda dolandırıcılık suçlamasıyla karşı karşıya.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.