ABD’li Yargıç SEC’i Kapattı, Ajansın Kripto İflas İşlemlerine Müdahale Etmesine İzin Verilmeyeceğini Söyledi


0

New York Güney Bölgesi’ndeki bir yargıç, yeni bir kripto varlığının menkul kıymet olduğunu iddia ederek SEC’in bir iflas davasına müdahale etmesini engelleyeceğini söyledi.

Bloomberg’in haberine göre Yargıç Michael Wiles, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun müşterilerin geri ödemesine yardımcı olacak yeni bir token oluşturma teklifleri üzerinde çalışan yöneticileri ve danışmanları cezalandırmasına izin vermeyeceğini söyledi .

SEC, bu yılın başlarında zor durumdaki kripto borç veren Voyager için iflas işlemlerine itiraz etti ve bu, borç verenin iflas etmesinden etkilenen müşterilerin geri ödeme yapmasına yardımcı olacak.

Yargıç Michael Wiles başlangıçta, SEC’in neden itiraz ettiğine ve endişelerine dair çok az açıklama yaparak veya hiç açıklama yapmadan neden “herkesi yoluna koymaya” karar verdiğine ilişkin ayrıntılara ihtiyacı olduğunu söyledi.

Şimdi, yeni bir kararda Yargıç Wiles, SEC’in duruşunun “bu işlemi yapacak herkesin başının üzerinde asılı bir kılıç” bırakarak zarar vermekten başka bir şey yapmayacağını söylüyor.

Yargıç, SEC’in müdahalesini kınadı ve “Bir iflas davası veya herhangi bir mahkeme süreci bu tür bir öneriyle nasıl işleyebilir?”

İflas davası, FTX’in varlıkları satın alma planlarının buharlaşmasından sonra imzalanan bir anlaşma olan Binance.US’un Voyager’dan 1 milyar dolardan fazla değerinde varlık satın almasından kaynaklanıyor.

Yargıç Wiles, gelecekte SEC’in Binance.US veya Voyager’ın gerçekten bir iflas belirteci çıkarma girişimlerini takip edebileceğini söylüyor.

Ancak mahkemede önerileri üzerinde çalıştıkları için kişileri cezalandırmanın açıkça yanlış olacağını söylüyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.