Kripto Piyasaları için ‘Mükemmel Kurulum’u Seçti, Ethereum, XRP ve Solana Görünümü


0

Real Vision CEO’su Raoul Pal, yatırımcıların varlıklar veya teknolojik gelişmeler yerine dijital ulus devletler gibi kripto projelerine bakması gerektiğini düşünüyor.

Eski Goldman Sachs yöneticisi, yeni bir blog gönderisinde kripto ekosistemlerinin içsel ve dışsal değer üreten ağlar olduğunu söylüyor .

Bitcoin ( BTC ) ağının, BTC’nin hükümetlerin yozlaştırıcı etkisinden arınmış bağımsız bir para sistemi olduğu ilkesi üzerine kurulduğunu savunuyor.

“Protokolünün bütünlüğünü (toplumunun nasıl işlediğini) şiddetle koruyor ve sonuç olarak saflık adına yenilikten kaçınıyor. Bitcoin ekonomisini Karanlık Çağlardaki Katolik Kilisesi veya altın böcek topluluğu olarak düşünün. Sadece bir Tanrı veya bir varlık olabilir. Bitcoin ekonomisi söz konusu olduğunda, var olan tek varlık Bitcoin’dir. Dolayısıyla, bu ekonomiye sermaye tahsis etmek istiyorsanız, tek seçeneğiniz Bitcoin’i HODL [beklemek için sevgili yaşam] yapmaktır.”

Pal, Ethereum ( ETH ) ağının, aksine, karmaşık ABD ekonomisiyle daha fazla benzerlik paylaştığını söylüyor.

“Bu sistemde, deflasyonist arzı olan ETH satın alarak başlayabilirsiniz, yani zaman geçtikçe daha az olacak. Bu nedenle, ‘merkez bankası’ (staking), değerin korunmasını ve düşürülmemesini sağlamak için tasarlanmış sorumlu para politikasına bağlıdır.”

Pal, ETH’yi stake etmenin ABD hükümetiyle Hazine bonosu satın almaya benzediğini ve merkezi olmayan finansın (DeFi) daha riskli bankacılık sektörüne benzediğini belirtiyor. Real Vision CEO’su, Ethereum ekonomisinin karmaşıklığının zaman içinde onu Bitcoin ekonomisinden daha büyük hale getireceğini tahmin ediyor.

Pal ayrıca XRP ve Ethereum rakibi Solana’yı ( SOL ) kendi ulusal ekonomileriyle karşılaştırıyor.

“Örneğin, XRP’yi Birleşik Krallık olarak düşünebilirsiniz: önemli ve köklü olmasına rağmen inovasyon eksikliği nedeniyle çok hızlı büyümeyen eski bir ekonomi.

Öte yandan Solana, para birimi ve hisse senedi piyasası çöktüğünde Asya krizinden hemen sonra Güney Kore olabilir. Altı yıl boyunca hem USD’yi hem de SPX’i geride bırakan eşsiz bir fırsattı. Ancak, zamanın testine dayanamadı. Üstün performansı devam ettiremedi. Solana’nın nasıl oynayacağını kim bilebilir?

İki uzun vadeli destek seviyesi arasında oturduğu için şu anda “mükemmel bir kurulum” gösterdiğini söylediği kripto varlıkların toplam piyasa değerine bakarak bitiriyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.