Zengin Baba Yoksul Baba Kitabının Yazarı, Bitcoin’in (BTC) Bu Yıl Yükselmeye Devam Edeceğini Söyledi


0

Kişisel finansın en çok satan kitabı Rich Dad Poor Dad’ın yazarı Robert Kiyosaki, Bitcoin (BTC) ile ilgili yükseliş eğilimini dile getiriyor.

Kiyosaki, 2,4 milyon Twitter takipçisine, Bitcoin’in bu ayın başlarında 2022’deki en düşük seviyesi olan 15.500$’dan 2023’teki en yüksek seviyesi olan 31.000$’a %100 değer kazandıktan sonra “yükselmeye devam edeceğine” bahse girdiğini söyledi.

Rich Dad Poor Dad yazarına göre, Bitcoin ve değerli metalleri satın alma motivasyonu, Federal Rezerv’e, ABD Hazine Bakanlığı’na ve Başkan Joe Biden’a olan güven eksikliğidir.

“Bitcoin bir yılda %100’ün üzerinde değer kazandı. Bitcoin Yükselmeye Devam Edecek mi? Bahse girerim. Daha çok altın ve gümüş alıyorum. Neden daha fazla Altın, Gümüş, Bitcoin satın alasınız? Çünkü Federal Rezerv, ABD Hazinesi ve Biden yalancıdır.”

Bitcoin bu yazı yazılırken 29.202 dolardan işlem görüyor.

Daha önce Bitcoin’i 6.000 dolardan satın aldığını açıklayan Kiyosaki, bu yılın başlarında amiral gemisi kripto varlığı için altı rakamlı bir fiyat hedefi belirledi.

Rich Dad Poor Dad yazarına göre, Bitcoin, büyük ölçüde Federal Rezerv’in para politikasını gevşetmesi ve para basma çılgınlığına başlamasıyla 2025 yılına kadar 500.000 dolara ulaşacak.

“Dev çarpışma geliyor. Depresyon mümkün. Fed milyarlarca sahte para basmak zorunda kaldı. 2025’e kadar altın 5.000 dolardan gümüş 500 dolardan ve Bitcoin 500.000 dolardan. Neden? Çünkü ABD dolarına olan inanç, sahte para, yerle bir olacaktır. Altın ve Gümüş Tanrıların parası. Bitcoin insanların parasıdır. Dikkatli ol.”

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.