XRP, SEC Baskısına Rağmen Koruma ve Hukuk Uzmanlarından Güçlü Destek Aldı


0

Son zamanlarda XRP, kripto para birimi değişimi Uphold’dan sarsılmaz bir destek gördü. Destek, Coinbase’in Ocak 2021’de, SEC’in Aralık 2020’de dava açmasından kısa bir süre sonra kripto para birimini listeden çıkarmasına rağmen, bilinen bir hukuk uzmanı Deaton ve Coinbase’in Baş Hukuk Sorumlusu Paul Grewal tarafından tekrarlandı.

XRP, Koruma ve Hukuk Uzmanlarından Manevi Destek Aldı

Uphold, kripto para birimine olan bağlılığını gösteren XRP lehine tweet attı. Tweet, Uphold’un XRP’yi hiçbir zaman listeden kaldırmadığını okuyordu; bu, SEC’in Ripple Labs’e karşı suçlamada bulunmasından bir ay sonra (Ocak 2021) kripto para birimini listeden çıkaran Coinbase gibi diğer sektör meslektaşlarına yönelik üstü kapalı bir yorumdu (Aralık 2020’de). XRP’yi listeden çıkaran diğer borsalar OkCoin ve Crypto.com’du.

İlginç bir şekilde XRP, Coinbase’in Baş Hukuk Sorumlusu Paul Grewal’dan destek aldı ve XRP’nin ne bir yatırım ne de bir sözleşme olduğu görüşünü göstermek için tweet attı. Howey Testi olarak bilinir.

Bu tür davalara adanmış bir hukuk firması işleten başka bir kripto uzmanı John E Deaton, Amicus Brief in SEC vs. XRP davasında SEC’e meydan okuduğunu söyledi. Ayrıca, SEC’in, teşvikçi ile menkul kıymetlerin alıcısı arasında hiçbir temasın olmadığı bir durumu alıntılayamayacağını da kaydetti.

XRP Fiyat Analizi

Ripple, 0,5 dolar yakınında güçlü bir desteğe tanık oldu. Daha yüksek bir fiyat hareketi olasılığı olup olmadığını fiyat analizi ile kontrol edelim.

Günlük Grafiklerde, 0,35$-0,4$ bölgesinin güçlü bir destek bölgesi olduğunu doğruladı. 0,55$-0,65$ fiyat aralığı, yukarı yönlü fiyat hareketi için bir engel haline gelen bir direnç görevi görüyor.

Teknik Analize göre, grafik aşağıdakilerden dolayı orta derecede güçlü görünüyor:

RSI, aşırı alım bölgesi olan 75 seviyelerinden soğuduktan sonra güçlü bir fiyat ivmesi gösteriyor.
MACD tarafsız bir duruş sergiliyor ve fiyat hareketi lehine hareket edebilir.
Hacim büyük ölçüde olumlu ve genel pazarlarda net alıcılar var.
0,35-0,4 dolarlık güçlü destek bölgesi, daha fazla birikim yapmak için iyi bir seviye olarak hareket ediyor.
Hedef ve Stoploss
Ancak, 0,65 dolarda küçük bir engel var. Bu aşılırsa nihai hedef 0,86 dolar olur. Ancak, büyük bir olay (dava işlemleri) olduğu için, kesin bir zararı 0,35$’da tutmanızı tavsiye ederiz.

Yatırımcılar Ne Yapmalı?

Biri portföyünde tutmak istiyorsa XRP iyi bir varlıktır. Kripto para birimi, kurumların talep üzerine likidite elde etmesine yardımcı olan ve Ripple blok zincirini kullanarak işlemlerin yapılmasına yardımcı olan bankacılık algoritmaları XRapid’i uygulamaya koydu. Ripple Labs, blok zincirini kullanmak için Kolombiya da dahil olmak üzere birçok ülke ile ortaklık kurdu. Kolombiya, arazi kayıtlarını dijitalleştirmek için Ripple’ın blok zincirini kullanıyor.

Blok zincirinin yerel belirteci olan XRP, bu benimseme devam ederse, kesinlikle bir talep artışı tespit edecektir.

Mevcut seviyelerde, durum Ripple Labs lehine dönerse, XRP çekici görünüyor. XRP davayı kaybetse bile, Howey Testiyle sonuçlanan kararın önceliği nedeniyle nihayetinde kendi lehine karar verebilecek yüksek mahkemelere itiraz etme olanağına sahipler. Ayrıca, blockchain teknolojisinin giderek daha fazla benimsenmesi kesinlikle onun lehine olacaktır çünkü bu bir öncü ve iyi bilinen büyük hacimli bir kripto para birimidir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.