Vitalik Buterin, Ethereum’un (ETH) Kullanıcı Deneyimini Geliştirmesi Gerektiğini Söyledi


0

Vitalik Buterin, Ethereum ( ETH ) kullanıcı deneyiminin (UX) özellikle işlem dahil etme konusunda önemli ölçüde iyileştirilmesi gerektiğini düşünüyor.

Ethereum yaratıcısı, yeni bir blogda  basit ve sağlam” kullanıcı arayüzlerinin (UI) “süslü ve şık olanlara” tercih edildiğini söylüyor.

“İyi kullanıcı deneyimi, ortalama durumla ilgili değil, en kötü durumla ilgilidir. Temiz ve zarif ama %0,723 oranında garip ve açıklanamayan şeyler yapan ve büyük sorunlara neden olan bir kullanıcı arayüzü, kullanıcıya daha cesur ayrıntılar sunan ancak en azından neler olup bittiğini anlamayı kolaylaştıran bir kullanıcı arayüzünden daha kötüdür. Ortaya çıkan herhangi bir sorunu düzeltin.”

Buterin, yüksek işlem ücretlerinin ve kusurlu bir kullanıcı deneyiminin, Ethereum kullanıcılarını zincir üzerinde, merkezi olmayan yöntemler yerine merkezi çözümleri seçmeye teşvik ettiğini söylüyor.

“Kullanıcı deneyimi yıllar içinde büyük ilerlemeler kaydetti – özellikle, EIP-1559’dan önce dahil edilmesi dakikalar süren ortalama bir işlemden, EIP-1559’dan sonra dahil edilmesi saniyeler süren ortalama bir işleme ve bir gece olan birleşmeye geçiş. ve Ethereum kullanmanın ne kadar keyifli olduğuna dair günlük değişim. Ancak daha fazlasının yapılması gerekiyor.”

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.