Ünlü Roman Zengin Baba Yoksul Baba’nın Yazarı Robert Kiyosaki, Bitcoin’e Neden Bahis Yaptığını Açıklıyor – BTC Yatırımının Şimdiye Kadar %300 Arttığını Söyledi


0

Rich Dad Poor Dad yazarı Robert Kiyosaki, değerli metaller altın ve gümüş ile birlikte Bitcoin’in (BTC) kalıcı değerine inandığını söylüyor.

En çok satan yazar Kitco News ile yaptığı yeni bir röportajda, Bitcoin’in değerinin zaman içinde sürdürülebilir olduğunu söylüyor.

“Bitcoin’in 20.000 dolara çıktığını gördüğümde, ne zaman olduğunu bilmiyorum, sonra düştü… Ama sonra kükreyerek geri geldi. Böylece 6.000$’a ulaştığında, 6.000$’dan 60 Bitcoin satın aldım. Sanırım bugün 20.000 dolarda… bu yüzden ne kadar çok içindeysem, sürdürülebilirliği olduğunu o kadar çok anlıyorum. Yani insanların Bitcoin satın alma nedeni, benim bunu [gümüş] satın alma nedenimle aynı. Ve bunu [altın] satın alıyorum. Buna [dolar banknotlarına] güvenmiyorum.”

Bitcoin yatırımı, kral kripto 24.000 doları geçtiğinde %300’lük bir artışa ulaştı. Bitcoin, yazı yazılırken 23.902 dolardan işlem görüyor.

Kiyosaki, geçtiğimiz günlerde Bitcoin ve değerli metaller için önümüzdeki yıllarda büyük ralliler öngördü.

“Dev çarpışma geliyor. Depresyon mümkün. Fed milyarlarca sahte para basmak zorunda kaldı. 2025’e kadar altın 5.000 dolardan gümüş 500 dolardan ve Bitcoin 500.000 dolardan. Neden? Çünkü ABD dolarına olan inanç, sahte para, yerle bir olacaktır. Altın ve gümüş, Tanrı’nın parasıdır. Bitcoin insanların parasıdır. Dikkatli ol.”

Kiyosaki ayrıca, düzenleyicilerin Bitcoin’i altın, gümüş ve petrol gibi bir meta olarak görmesi muhtemel olduğundan Bitcoin’in en çekici kripto varlıklarından biri olduğunu söyledi.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.