Ünlü Analist, Bitcoin ve Ethereum Uyarısı Yayınladı – Potansiyel Deflasyon ve Durgunluğun, Risk Varlıklarını Ezebileceğini Söyledi


0

Bloomberg Intelligence kıdemli makro stratejisti Mike McGlone, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) boğalarını kripto ve risk varlıklarının bir düzeltme içinde olabileceği konusunda uyarıyor. McGlone, ETH/BTC, NASDAQ ve Federal Rezerv para arzını karşılaştırdıktan sonra Twitter’ında bir grafik paylaşıyor.

Analiste göre, ETH/BTC çifti riskli varlıklar için önde gelen bir gösterge olarak hareket ediyor olabilir, bu da borsada ve belki de kriptoda gelen bir düzeltmeyi işaret ediyor olabilir.

McGlone, piyasaların, Federal Rezerv’in para politikasında sert bir şekilde tersine dönmesinin getirdiği gelişmekte olan bir dezenflasyon dönemine uyum sağlayabileceğini söylüyor.

“2.000 Dolarlık Ethereum’u, 30.000 Dolarlık Bitcoin’i Suçlamayın. Riskli varlıklar zirveye ulaşırsa, piyasalar resesyonlarda normal olan dezenflasyona uyum sağlamanın ilk günlerinde olabilir, ancak Federal Rezerv asla geçmişte olduğu kadar gevşemeyebilir. Kalıcı deflasyon karşılıklı olabilir”

Bloomberg analisti Yahoo Finance ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda, tahmin ettiği deflasyonist durgunlukta altının muhtemelen en iyi performans gösteren varlıklardan biri olacağını söylüyor.

“Bugün biraz geri çekildiğini düşünüyorum, ancak altının ons başına 2.000 $ seviyesinin üzerine çıkması ve asla geriye bakmaması kaçınılmaz. Ve kilit katalizör, borsanın potansiyel olarak yuvarlanmasıdır…

Bu yüzden bunu sadece altının yükselmesi için bir katalizör olarak görüyorum. Gerçekten yükseldiğim birkaç emtiadan biri çünkü her şey aşağı doğru deflasyonist eğilimlere doğru eğilmeye başlıyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.