Solana’da Yaprak Dökümü Sürüyor – Sol Coin Analiz


0

Tüm marketin değer kaybetmesinin yanı sıra FTX krizinden ağır yara alan Solana ekosistemi daralmaya başladı.

Çoğu büyük kripto para, geçtiğimiz ay FTX’in yıkılmasıyla önemli ölçüde düştü; ancak Solana $SOL FTX ve kurucusu Sam Bankman-Fried ile olan bağları nedeniyle çoğu coinden daha sert bir düştü. Ekosistemde kan kaybı ise sürüyor.

Solana blok zincirindeki en popüler nonfungible token yani NFT dijital sanat koleksiyonlarından ikisi olan DeGods ve Y00ts , Ethereum ve Polygon ağlarına taşınacaklarını duyurdu.

Twitter’daki duyuruya göre , DeGods önce Ethereum’a , Y00ts ise Polygon blok zincirine köprü kuruyor. İçerik oluşturucular, “hiç bu ölçekte yapılmadığı” için, geçişin ve köprünün nasıl çalışacağına ilişkin ayrıntıların hazırlanıp test edildiğinde planlandığını söyledi.

NFT’ler, sanat eseri, dijital koleksiyon öğeleri, videolar, müzik veya oyun içi öğeler gibi dijital öğelerin sahipliğini temsil eden blok zincir tabanlı varlıktır. NFT sahipleri, belirli blok zincirlerinde işlem gören, onları temsil eden belirteçlerin özel anahtarlarını tutarak dijital varlıklara sahip olduklarını gösterebilirler. NFT’ler kripto para karşılığında satın alınabilir, satılabilir ve takas edilebilir ve böylece gerçek dünya değerine sahip olabilirler.

NFT hakkında daha fazla bilgi almak için NFT blog’umuza göz atmayı unutmayın!

Sol Coin ise düşmeye devam ediyor. Dün gece Bitcoin’in 16500$ seviyelerine kadar gerilemesiyle birlikte %10’luk düşüş sergileyen SOL coin 10,90$ seviyesinde destek bulamadı ve 10$’ın altına düştü. 8 – 6,5$ civarlarında talep bölgesi olacağını düşündüğümüz Solana için şimdilik beklemek en doğrusu.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.