Solana (SOL), Helyum (HNT) Ekosisteminin Resmi Olarak Ethereum’dan Solana’ya Geçtiğini Açıklanmasının Ardından Yükseliyor


0

Ethereum (ETH)’un en büyük rakiplerinden olan Solana (SOL), Helium’un (HNT) önümüzdeki ay SOL blok zincirine taşınacağı haberlerinin ardından toparlamaya başladı.

Solana ağı kısa süre önce Helium’un mevcut katman-1 çözümünden akıllı sözleşme blok zinciri platformuna geçtiğini duyurdu.

“Helyum ağı, Mart ayının sonunda mevcut L1’den Solana’ya taşınıyor ve uzun menzilli ve 5G ağlarında dünya çapında yaklaşık bir milyon sıcak nokta getiriyor.”

Helium, fiziksel erişim noktaları tarafından desteklenen nesnelerin interneti (IOT) için bir ağ oluşturmaya odaklanır. Helyum, ağa bağlı IoT cihazlarının iletişim kurmasına ve veri paylaşmasına olanak tanır. HNT belirteci, katılımcıları kapsamı doğrulamak ve kablosuz erişim noktaları sağlamak için ödüllendirmek için kullanılır.

Haberler kamuoyuna açıklandığında Solana, Perşembe günü 22,34 dolardan düşük bir seviyeden dün %21’in üzerinde bir artışla 27,11 dolara yükseldi. SOL şu anda 26.15$ değerindeyken, Helium bu yazı yazılırken 3.16$’dan işlem görüyor.

Helium ağı, mevcut kullanıcılarına geçişe hazırlanmalarını söylüyor.

“Helyum Ağı, 27 Mart’ta resmi olarak Solana’ya taşınıyor! Hazır mısın? Sorunsuz bir geçiş için Helium Wallet uygulamasına geçiş yaptığınızdan emin olun. IOT jetonlarını almak için Hotspot’ları aktif ve çevrimiçi tutun.”

Helium, yakın tarihli bir blog gönderisinde, Solana ekosistemine geçişin, topluluğunun tüm çabalarını merkezi olmayan kablosuz ağları genişletmeye odaklamasına izin vereceğini söylüyor.

“Bugün, Helium topluluğu, amaca yönelik oluşturulmuş bir blok zinciri (mevcut Helium Layer-1 çözümümüz) sürdürmeye ve merkezi olmayan kablosuz ağların genişletilmesini sağlamaya odaklanmalıdır. Devasa geliştirici, uygulama ve entegrasyon ekosistemiyle birleştiğinde saniyede binlerce işleme güç verme yeteneğiyle Solana, blok zinciri sorumluluğunu üstlenmek için gereken hıza ve ölçeğe sahipken, Helium çekirdek geliştiricileri ve topluluğu kablosuz protokoller oluşturmaya odaklanabilir ve bu ağlarda yardımcı programın etkinleştirilmesi. Tamamlandığında, HNT, Solana’nın ekosistemindeki diğer platformlarla doğal olarak uyumlu hale gelecek ve HNT, MOBILE ve IOT token sahipleri için fayda sağlayacaktır.”

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.