Shapella Yükseltmesinin Ardından 2.6 Milyar Dolar Değerinde Ethereum Staking Sözleşmesinden Çekildi


0

Tanınmış bir analitik firması, akıllı sözleşme platformunun son güncellemesinden sonra bir milyondan fazla Ethereum’un ( ETH ) staking sözleşmesinden çıkarıldığını ortaya koyuyor .

IntoTheBlock, bu yazı yazılırken değeri 2,56 milyar doları aşan 1,37 milyon ETH’nin Shapella güncellemesinin ardından stake edilmediğini ve geri çekildiğini tespit etti.

Ethereum stake edenlerin stake edilen jetonlarını ilk kez çekmelerine izin veren Shapella yükseltmesi, aynı anda yayına giren iki farklı güncelleme olan “Shanghai” ve “Capella”nın bir birleşimidir. Shanghai protokolün yürütme katmanını güçlendirirken, Capella mutabakat katmanında değişiklikler yaptı.

Önde gelen analitik firması ayrıca, Shapella’dan sonra staking sözleşmesine 1.21 milyar dolar değerinde 650.000 ETH yatırıldığını ve bunun sonucunda 1.34 milyar dolar değerinde 720.000 ETH’nin net çekilmesiyle sonuçlandığını söylüyor.

Analitik firması, Ethereum’un staking sözleşmesinin, Shapella yayına girdikten sonra kurumsal staking sağlayıcılarından ve merkezi kripto borsalarından gelen ETH mevduatlarında bir artışa tanık olduğunu söylemeye devam ediyor.

IntoTheBlock’a göre, Hong Kong merkezli kripto borsası Huobi, yükseltme öncesindeki %0,60’tan göz kamaştırıcı bir artışla %800’lük bir artışla tüm stake edilen ETH’nin %5,40’ını oluşturuyor.

Kripto borsası OKX ayrıca, Shapella’dan önce %0,69 olan staking payını %437’nin üzerinde bir artışla %3,71’e yükseltti. Kurumsal kripto yatırımcılarına hitap eden bir staking platformu olan Staked.us, güncellemeden önce %2,80’den %8,25’e yükselen payının yaklaşık %200 arttığına tanık oldu.

Bu arada, ABD merkezli kripto borsası Coinbase, Shapella’nın ardından staking payının %12,51’den %6,33’e yaklaşık %50 düştüğünü gördü.

IntoTheBlock diyor,

“Ethereum Shapella yükseltmesinin ardından, staking sağlayıcılarının mevduat payı önemli ölçüde değişti. En önemlisi, kurumsal staking sağlayıcıları ve Asya merkezi borsaları için beklenmedik bir stake payı artışı görüyoruz.” 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.