Rusya’nın En Büyük Bankası, Ethereum Uyumlu DeFi Platformunu Mayıs Ayına Kadar Kullanıma Sunmayı Planlıyor: Rapor


0

Bir Rus haber ajansının haberine göre, Rusya’nın toplam varlıklara göre en büyük bankası, Ethereum (ETH) uyumlu bir merkezi olmayan finans (DeFi) platformu kurmayı planlıyor.

Interfax, Rus bankası Sberbank’ın yeni DeFi platformunu Mayıs ayına kadar başlatmayı hedeflediğini bildirdi.

Birleşmiş Milletler raporuna göre Sberbank, Rusya’daki toplam bankacılık varlıklarının üçte birine ev sahipliği yapan, çoğunluğu devlete ait bir banka.

Bankanın Mart ayında DeFi platformunda açık teste başlamayı ve ticari operasyonlar yürütme olasılığı ile Nisan ayı sonuna kadar tamamen açmayı umduğu bildiriliyor.

Sberbank’ın blockchain laboratuvarı ürün direktörü Konstantin Klimenko’ya göre, platformun müşterileri popüler saklama dışı cüzdan MetaMask’ı kullanabilecek. Klimenko, DeFi’nin geleneksel bankacılığın yerini alabileceğine inandığını söylüyor.

Avrupa Birliği (AB), ülkenin Ukrayna’ya karşı devam eden askeri saldırganlığına yanıt olarak Ekim ayında Rusya’ya kripto ile ilgili bir dizi yaptırım getirdi. Yaptırımlar, Rusya’ya yönelik tüm cüzdan ve saklama hizmetlerinin yasaklanmasını içeriyordu ve Rusya Maliye Bakanlığı ile Rusya Merkez Bankası’nın yakında sınır ötesi kripto ödemelerini etkinleştirmenin gerekli olduğunu kabul etmesinden sadece haftalar sonra geldi.

Ethereum, yazı yazılırken 1.650 dolardan işlem görüyor. Piyasa değerine göre ikinci sıradaki kripto varlığı, son 24 saatte %1’in üzerinde arttı.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.