Ripple Kazanırsa. SEC, XRP Fiyatı İki Kattan Fazla Artabilir


0

Avukat John E. Deaton, dün tüm kripto endüstrisi, XRP topluluğu ve Ripple için çok önemli bir zafer elde etti. Bitcoinist’in bildirdiği gibi, Deaton, LBRY ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki davada çözüm yolu duruşmasında bir dost olarak göründü.

Avukat, SEC’den LBC tokeninin ikincil satışlarını menkul kıymet olarak görmediğini “canlı ve banttan” öğrenmeyi başardı. Buna ek olarak, New Hampshire Bölge Mahkemesi yargıcı, ikincil piyasada karar vermediğini nihai hukuk yolunda açıklığa kavuşturacağını onayladı.

LBC belirteci için bu, büyük ölçüde iyi bir haber anlamına geliyordu, çünkü önceki karar, LBRY şirketinden bağımsız olarak tokenin varlığını tehlikeye atacaktı. Buna göre, LBC’nin fiyatı dün aşırı yükseliş yanıtı verdi. Haber halka açıldıktan sonra fiyat %155’e kadar yükseldi. Basın zamanında, LBC fiyatı 0,024913 dolardı ve hala %120’lik büyük bir artış kaydediyordu.

Ripple Kazanırsa, XPR Fiyatını İkiye Katlayacak mı?

LBRY’nin SEC’e karşı dünkü kısmi zaferinin ardından LBC token fiyatındaki artış, bir Ripple kazanması ve düzenleyici netlik olması durumunda XRP fiyatına ne olacağının bir habercisi olabilir.

Aralık 2020’nin sonlarında SEC tarafından Ripple aleyhine dava açıldığında, XRP fiyatı bir hafta içinde şaşırtıcı bir şekilde -%72 düşerek 0,60 dolardan 0,17 dolara düştü.

Davadan bu yana XRP, BTC ve ETH gibi diğer kripto para birimlerine karşı da önemli bir göreceli zayıflık gösterdi. Bitcoin %-66,7 ve Ethereum tüm zamanların en yüksek seviyesinden %-67,7 düşerken, XRP %-88,1 düştü. Bu, potansiyel XRP yatırımcılarının SEC davasıyla ilişkili yüksek risk nedeniyle yatırım yapmakta isteksiz olduklarını gösteriyor.

Öte yandan bir Ripple zaferi, yeni yatırımcıları çekecek ve mevcut yatırımcıların XRP varlıklarını artırmasına neden olacak bir coşkuyu tetikleyebilir. XRP topluluğu avukatı Bill Morgan’ın dediği gibi, LBC rallisi bir Ripple zaferi durumunda neyin mümkün olduğunu gösteriyor.

Ayrıca Ripple ve LBRY’nin tamamen farklı pozisyonlarda olduğunu da belirtmek gerekiyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, LBRY’ye karşı açılan davayı kazandı ve yargıç, LBRY’nin tüm LBC satışlarının menkul kıymet olduğuna karar verdi. 

Bu, LBRY’nin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan onay almadan artık LBC belirteçlerini satamayacağı anlamına gelir. Ripple ise, tüm XRP satışlarının belirli bir tarih itibariyle veya en azından gelecekte menkul kıymet olmamasını sağlamak için mücadele ediyor.

Ripple bu nedenle hala doğrudan kazanabilir ve çok daha yüksek bir potansiyele sahiptir. Ancak XRP piyasasının LBC tokeninden çok daha likit olduğunu da belirtmek gerekiyor. Bununla birlikte, XRP’nin tarihsel olarak bastırılmış fiyatı düşünüldüğünde, LBC için olana benzer bir senaryo, XRP için pek olası görünmüyor.

Buna ek olarak, XRP’nin ABD kripto para birimi borsalarında yeniden listelenmesi, ABD şirketleri veya SEC nedeniyle askıya alınan bankalarla ortaklıklar gibi önemli bir satın alma baskısı ekleyebilir. Bunun için adaylar Bank of America veya MoneyGram olabilir .

Basın zamanında XPR, bugünkü Fed faiz oranı kararını ve FOMC toplantısını beklerken 0,4030 dolardaydı.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.